Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri Rechtswissenschaftent...

Megéri Rechtswissenschaftent tanulni a Bécsi Egyetemen?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok, és egy tanárom ezt a lehetőséget javasolta nekem. Eddig az ELTE-ÁJK osztatlan jogász volt a célom, de most eléggé elbizonytalanodtam, úgyhogy szívesen meghallgatnék néhány tapasztalatot/ véleményt.


- Nagyjából mennyibe kerül az ,,élet” Bécsben? Sokkal drágább, mint Budapesten?

- Mennyire elismert egy Bécsi Egyetemen megszerzett diploma? Milyenek a végzés utáni kilátások?

- Milyen maga az egyetem?


Bármilyen hasznos tippet, infót szívesen fogadok!



2022. jan. 21. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem tudsz németül hanyagold.

Alapból ezeket a kérdéseket Osztrák fórumokon kellene feltenned.

2022. jan. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bécsi Egyetem Ausztria egyik legjobb egyeteme, az ott megszerzett diploma nemzetközileg elismert. Itt szerintem az a kérdés, hogy hol szeretnél élni/dolgozni az egyetem után. Én nem jogot tanulok, de szerintem akkor éri meg ott tanulni, ha ott is maradsz utána. Ott az Osztrák jogrendszert fogod megtanulni, így ott fog sokat érni a diplomád.


Ausztriában az élet nyilván drágább. Én is Bécsben tanulok, 500-550 euro körül ki lehet jönni havonta.


Ami még fontos, hogy a némettel folyamatosan foglalkozz. Ha meg van a C1 nyelvvizsga, akkor se engedd el, folyamatosan fejleszd a nemetet. Minél jobban megy a nyelv, annál könnyebb lesz az egyetem. Főleg jognal elég problémád lesz a tananyag miatt, hasznos lenne egy nagyon jó német nyelvtudás.

2022. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
ha jogra akarsz menni, abban az országban tedd, ahol élni akarsz. kivéve talán ha nemzetközi jogot tanulsz, azzal lehet gondolom költözködni.
2022. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!