Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mire kell a tartózkodási...

Mire kell a tartózkodási engedély?

Figyelt kérdés

szal 3 éve járok magyarországi középiskolába és most 11 be szóltak ilyet hogy van e tartózkodási engedély és annyival elintézték a kérdést hogy a sulinak kell valami államkincstártól csak akkor kap rám pénzt...

nekem nincs olyan hol lehet igényelni vagy egyáltalán az pénzbe kerülés ha nem csináltaok akkor mi lessz ?


2008. dec. 15. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Magyar nagykövettől vagy a konzulátustól érdeklődj a lakhelyeden. S érdeklődj ott ahol tanulsz az önkormányzatnál.
2008. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha nem érdekel akkor kidobnak vagy mit csinálnak?
2008. dec. 15. 15:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ honnan jöttél, EU-államból vagy harmadik országból? Első esetben csak kérned kell a tartózkodásit, második esetben már igencsak bonyolult a herce-hurca.
2008. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szlovákia szóval EU tagállam
2008. dec. 15. 15:59
 5/6 tade ***** válasza:
100%
Szia. En 4 eve fejeztem be a sulit Gyorben. Akkor mikor en inteztem a papirjaimat, meg nem voltunk EU tagallam es nalam ez igy nezett ki. Fel kellet mennem Pozsonyba a magyar konzulatusra, hogy adjak meg a kintartozkodasi engedelyt. Ekkor beletettek egy matricat az utlevelembe, (fizettem X osszeget)ami valajoban egy vizumnak felelt meg tanulas celjabol. Ezt minden evben meg kellett hosszabbitanom. De azota ez biztosan maskent zajlik, mivel leptunk egy nagyot. PL. igy: (abbol indulok ki, hogy azota kulfoldon lakom es ahhoz, hogy itt lakjak, mint EU polgar ezt kellett elinteznem): Be kell menned a varoshazara, es ott bejelenteni az atmeneti lakcimedet, (kollegium, alberlet, stb.) meg kell mondanod, hogy miert tartozkodol Magyarorszagon (tanulmanyi celbol), iskola neve, es szerintem adnak egy igazolvanyt. Mert pl. eleg ciki, ha tortenik valami veled, es igazoltat a rendor,de szlovak szemelyazonossagid van, de te megmondod, hogy hat kollegiumban lakok, mert kulfoldi diak vagyok, es akkor mondjuk keri, hogy igazold valamivel, hogy te legalisan tanulsz Magyarorszagon. TUdom hulyeseg, de ha beled akarnak kotni, akkor barmibe beledkotnek.
2008. dec. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a tartalmas választ :D
2008. dec. 17. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!