Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban fizetős, vagy...

Németországban fizetős, vagy ingyenes az MSc képzés EU-s állampolgároknak?

Figyelt kérdés
Olyantól érdekelne válasz, aki valamilyen okból kifolyólag jobban utánajárt/tudja.

2022. jún. 18. 01:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudtom szerint Németországban minden felsőfokú képzés fizetős. Ezért megy nagyon sok német diák Ausztriába továbbtanulni (ott az egyetem 20€/félév, a főiskola 400€/félév).
2022. júl. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ingyenes. Mármint tandíjat nem kell fizetni, csak valami tagsági díjat, ami elég olcsó.
2022. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Az első alapszak ingyenes (csak az adminisztrációs díjat kell fizetni, ami nem sok). Mesterképzésnél viszont egyeteme válogatja. Sok helyen az első szintén ingyenes, de nem mindenhol, és nem minden szak. Érdeklődj annál az intézményél, amelyet kiszemeltél!
2023. júl. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!