Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mikor éri meg a legjobban...

Mikor éri meg a legjobban cserediákként tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon régóta az az álmom, hogy fél vagy egész évet Spanyolországban töltsek és ott önállósodjak... most megyek tizenegyedikbe, így tizenkettedikben tudnék csak kimenni cserediák programmal és a szüleim nagyon ezt szeretnék. Én úgy érzem még nem állok készen erre, hogy itt hagyjam az egész életemet, ráadásul eddig csak olyan programot találtam, ahol egy egész évre lehetne menni. Amiatt sem ez lenne a legjobb opció, mert akkor osztályt kéne váltanom és nagyon szeretem az osztályom, meg szerintem egy év kihagyás után leérettségizni is nehezebb lenne... Jobb szeretném, hogyha mehetnék Erasmussal az egyetem alatt, viszont nem tudom oda mennyire nehéz bekerülni és nem szeretném megbánni, mert mi van, hogyha most kihagyom ezt a lehetőséget egyetem alatt meg nem jutok ki? Szóval mennyire építhetek arra, hogy Erasmussal ki fogok jutni és milyen tapasztalaitok vannak, mikor érdemesebb kimenni?

2022. aug. 3. 01:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Nekem még nem volt olyan ismerősöm, aki Erasmussal ki szeretett volna menni és nem sikerült neki. Lehet, hogy vannak olyan szakok/karok, ahonnan nehezebb, nem tudom. Én BTK-ról, főleg nyelvi szakokról csak olyat ismerek, aki ha ki akart menni, akkor ki is ment. Illetve egy ismerősöm volt, aki közgázról ment ki, de a legtöbb Erasmusos ismerősöm BTK-s. Ha esetleg spanyol szakra mész egyetemen, akkor szerintem biztos, hogy ki tudsz majd menni.


Én a helyedben nem szakítanám meg a középsulis éveket ilyennel. Én voltam középsuliban cserediák programon, de mi csak 2 hetet voltunk kint csoportosan, aztán ők jöttek 2 hetet hozzánk. Háromszor voltunk kint így pár hetet. Így rendben volt, de az egy évet én sem vállaltam volna be. Ha esetleg találsz olyan lehetőséget, ahol csak pár hetet kell kimenni, az viszont mindenképp megéri.

2022. aug. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj, ha most nem érzed késznek magad rá. Ennyi idősen 1-2 év alatt is rengeteget változik az ember, megvár az egyetemen ez a kaland. Bölcsész szakokon tényleg bevettebb dolog, mint mondjuk például az orvosin, de sehol sem lehetetlen. Sőt, nem csak tanulni, hanem szakmai gyakorlatra is lehet menni Eramusszal, legkésőbb még a diplomád megszerzése utáni nyáron is. Pár hetestől-hónapostól egész éves programot is találsz. Szóval elég sok opció van, és nem szűkülnek be a lehetőségek gimi után, hanem épp fordítva. Ha szeretnél külföldön tölteni egy kis időt, egyáltalán nem most van az utolsó lehetőséged rá.
2022. aug. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen talán még jobbak is a lehetőségek. Nálunk mondták is, hogy aki Erasmusra jelentkezik, csak a legritkább esetekben kerülnek visszautasításra, de én ilyenről még nem hallottam.

Egyébként egyetemen se csak az erasmus van, hirtelen a ceepust tudnám még mondani, de van még 1-2 másik is. Ne aggódj, lesz még lehetőséged! Végezd el a középsulit, és majd utána, ha késznek érzed magad :)

2022. aug. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom spanyolban ez mennyire szokás, de esetleg nyári suliba kimenni pár hétre? (Abban sem vagyok biztos, hogy van ott)

Vagy valami tábor szerűbe? Gondolom a nyelvi közeg lenne számodra fontosabb és nem az, hogy iskolában legyél.

Illetve ha jól tudom vannak már Erasmus programok középsulisoknak is, kb 1 hetesek, azok is ilyen tábor szerűek (ezt csak említették nekünk suliban, nem vagyok benne biztos, hogy tényleg Erasmus néven fut)

2022. aug. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én spanyol szakos voltam és nálunk is mindenki kiment aki akart. Annyit mondtak csak, hogy beszéljük meg egymás között ki hova akar menni. De csak Spanyolországba lehetett menni, tehát sok hely volt. Akkor biztos nehezebb ha csak 1-2 hely van oda és mindenki oda akar menni.


Én is azt javaslom, hogy érettségi után ráérsz.

2022. aug. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp várd meg az érettségit. Ha nem elírás, és a szüleid tényleg az érettségi előtti utolsó évben akarnának elküldeni, nem is értem, hogy gondoljak ezt.
2022. aug. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen is valahol a képzés középen érdemes.
2022. aug. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Egyetemen, alapszakon, harmadik félévben tudsz menni először.
2022. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as jól mondja, erasmus előtt meg kell lennie 2 lezárt félévnek. Mivel február-március környékén van a jelentkezési időszak, akkor nyilván még csak 1 féléved lesz, de jelentkezni már tudsz. A második félév valószínűleg úgyis összejön, még ha nem is tökéletesen
2022. aug. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek! Megnyugató, hogy mindenki ezt mondja, utánanézek, hogy lenne -e gimi alatt lehetőségem 1 hétre kimenni és akkor a hosszabb utazást meghagyom az egyetemre.:)

Ui 2-es: hehe igazából pont orvosira tervezek menni... remélem azért ott is lesz lehetőség erre

2022. aug. 5. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!