Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Magyarországon most vagyok...

Ha Magyarországon most vagyok gimnáziumos,12. es. De abba szeretném hagyni az iskolát mert már 18 éves vagyok. és Írországba szeretnék költözni, akkor ott is tanköteles vagyok addig amíg ki nem járom a 12. et?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha betöltötted a 18-at akkor már nem vagy. De ha már utolsó éves vagy nem bírod ki ezt a két évet? Sokkal jobb lenne a lelkednek ha lenne érettségid, hidd el, utána bármit kezdhetsz az életeddel.
2010. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amelyik évben töltöd be a 18-at, azt még ki kell járnod.
2010. szept. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
pont ez az, h tanköteles vagyok, mert úgy kezdtem el a tanévet, h nem voltam még 18... szóval köteles vagyok kijárni ezt a tanévet, a 12.et... viszont nem tudom, h ha kimegyek Írországba akkor ott is kötelezhetnek-e arra, h kijárjam, vagy hazahozatnak, h itt járjam ki.. nem tudom, h h működik :S
2010. szept. 28. 17:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyiért nem fognak haza küldeni.
2010. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha Írországba mész, akkor az ottani törvények vonatkoznak rád. De mindenképpen be kell fejezned a középiskolát, és le kell érettségizned, különben semmire sem fogsz menni, se nem itt, se nem ott. Ott is tudsz majd iskolába járni.
2010. okt. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen csak ott kint nem tudom, h h tudok majd tanulni... minden angolul.. :S szóval arra gondoltam, h levelezőin folytatom a gimit, gondolom, h megoldható :)
2010. okt. 2. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!