Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Manapság melyik európai...

Manapság melyik európai ország a legélhetőbb egy egyetemista számára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra lennék kiváncsi, hogy mi alapján kezdjek el nézelődni? Melyik európai országokba/ városokba érdemes egyáltán kimenni? Főbb szempontok a lakhatás, az élhetőség kérdése, illetve hogy maga a város rendezett és szép legyen.


Bsc képzésre jelentkeznék, addigra lesz németből és angolból C1-es nyelvvizsgám. Elsősorban olyan szakok érdekelnének, amelyek a biológia és a táplálkozás tudomány/ dietetika területeivel foglalkoznak.



2022. dec. 13. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mire van lóvétok?
2022. dec. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Krakkó! :)
2022. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Finnország. Hiába hiszik azt, hogy drága ország, még a főváros, Helsinki is olcsóbb, mint pl Hollandia, Dánia, Franciaország. A lakhatás legalábbis mindenképp, és manapság már az itteni élelmiszerárakhoz képest sincs nagy eltérés. Biztonságos, tiszta, rendezett város, mindenki beszél szinte anyanyelvi szinten angolul. Az egyetemek pedig nagyon korszerűek, legmodernebb oktatási rendszerrel rendelkezik Finnország. A klíma hidegebb valamennyivel mint itthon, de szerintem tökmindegy, itthon is hideg meg sötét van télen, nem ez alapján döntenék. Nagyon jó a work-life balance, talán az egyik legjobb a világon, jók a fizetések is, főleg diplomásként.
2022. dec. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Én mindenképpen Ausztriát, Németországot vagy valamelyik skandináv országot mondanám (Dánia, Finnország, Norvégia, Svédország). Ingyenes az oktatásuk a legtöbb esetben, nagyon szépek, rendezettek, teljesen élhetőek. Az árak kicsitt magasabbak mint nálunk, de ösztöndíjjal vagy diákmunkával egyszerűen finanszírozhatók.
2023. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül Dániáról hallottam azt, hogy az egyetemeken igyekeznek úgy összeállítani az órarendeket, hogy a hallgatók tudjanak dolgozni.
2023. jan. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!