Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Gyógypedagógusként milyen...

Someoneatthedisco kérdése:

Gyógypedagógusként milyen munkát lehet vállalni külföldön?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy külföldön a gyógypedagógia nem annyira "megalapozott", mint Magyarországon. Ugyanúgy el lehet helyezkedni korai fejlesztőben, vagy speciális iskolákban, mint itthon?

2023. jan. 9. 16:25
 1/2 anonim válasza:
70%
Elvileg gyógypedagógusként nem tudsz munkát vállalni hiába van magyar diplomád. Az itthoni képzésben nagyon fontosak a szakirányok és erre specializálódsz, ezzel ellentétben külföldön általános gyógypedagógiát tanulnak az egyetemen. Az adott országtól függ milyen vizsgát kell teljesítened annak érdekében, hogy elfogadják a képzettségedet. Gyógypedagógiai asszisztens munkát talán tudsz vállalni ebben nem vagyok biztos. Persze attól is függ milyen szakirányon tanulsz/tanultál. Például a szomatopedagógia egy hungarikum, de rokon szakmája a konduktor akiket külföldön elvileg imádnak.
2023. jan. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdésedet.

Elvileg - általában különvizsga letétele után, ami mindenhol időt és tanulást vesz igénybe - nincs válasz a kérdésedre, mert a "külföld" (amit nem határozol meg még annyiban sem, hogy Európa vagy más kontinens) Tanganyikától Üzbégisztánig minden lehet.

És azt sem tudja kitalálni a tájékoztlan, de jóindulatú válaszoló, hogy milyen nyelve(ket) beszélsz perfektül.

Mert itt ez lenne a döntő, mind a vizsgához, mind a páciensek megértéséhez és a velük való beszélgetéshez.

Nem is beszélve az orvosi receptek macskakaparásáról, és az esetleges előzetes vizsgálatok szaknyelvéről.

Azért írtam ezt a kis regényt, mert közeli rokonom gyógypedagógus Hollandiában, és ezeken mind át kellett esnie, mire egy állást talált.

8 évvel később tudott eljutni odáig, hogy önálló kabinetet nyithasson, de ehhez hozzájárult az is, hogy jól házasodott, és apósa vállalt kezeséget a hitelért.

2023. jan. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!