Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyenek az iskolák az USA-ban ?

Milyenek az iskolák az USA-ban ?

Figyelt kérdés
Pl. Miket tanulnak a diákok, meddig járnak általános, középiskolába vagy egyetemre, milyen az ottani oktatás, milyen délutáni foglalkozások, programok vannak stb.

2023. jan. 15. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Miket tanulnak: iskolától függ, de sok helyen van, hogy meg vannak adva bizonyos tantárgyak, amikböl el kell érti egy bizonyos szintet (mondjuk közepeset): english, math, science, history, arts… ilyesmi és akkor ezeken belül több mindent is tanulhatsz. Mondjuk a science-n belül chemistry-t, astronomy-t, biology-t, aztán mondjuk pe: aerobics vagy soccer. Arts: ceramics vagy photography vagy painting és ezeknek a nagyrészét te választhatod ki. (Röviden és tömören: van egy pár alap tantárgy, ami kötelezö, a nagyrészét pedig te válogatod össze)


meddig járnak általános, középiskolába vagy egyetemre:

5-11 éves korig- elementary school

11-14 éves korig- middle school

14-18 éves korig- high school


milyen az ottani oktatás: sokkal több a gyakorlati feladat, mint itthon. Mondjuk egy kémia óra alatt nagyon sokat kísérleteznek, sok a kreatív feladat, a csapatmunka.


milyen délutáni foglalkozások, programok vannak:

Nagyon sok van és iskolától is függ.

Pl: Architecture Club (építészeti klubb)

Astronomy Club (asztronómia klubb)

Biology Club (biológia klubb)

Chemistry Club (kémia klubb)

Economics Club (közgazdasági klubb)

Electronics Club (elektronikai klubb)

Engineering Club (müszaki klubb)

English Club (angol klubb)

History Club (történelem klubb)

Math club (matek klubb)

Poetry Club (költészet klubb)

Physics Club (fizika klubb)

Psychology Club (pszichológia klubb)

Robotics club (robotika klubb)

Writing club (író klubb)

Animation (animáció)

Art club (müvészeti klubb)

Cartooning (rajzfilm klubb)

Drama club (drága klubb)

Fashion design (divattervezö klubb)

Jewelry making (ékszerkészítö klubb)

Sewing (varró klubb)

Woodworking (famunka klubb)

School chorus (iskolai kórus)

Concert band (koncert zenekar)

Marching band (menetelö zenekar pl: iskolai sport eseményekhez)

Jazz band (jazz zenekar)

Orchestra (nagy zenekar)

Comedy Club (ezt nem tudom, hogy fordítsam xd)

Choreography (koreográfia klubb)

Classic Film Club (film klubb)

Dance (tánc klubb)

Puppetry (Báb klubb)

Slam poetry club

Theatre group (színházi csapat)

Dungeons and Dragons Club

Gamers Club (gamer klubb)

Chess club (sakk klubb)

Girl Scouts/boy scouts (cserkészek)

Debate club (vita klubb)

Baseball

Softball

Basketball (kosárlabda)

Cheerleading

Fencing (vívás)

Golf

Hockey

Skate board club (gördeszka klubb)

Swimming (úszás)

Tennis (tennisz)

Volleyball (röpi)

Water polo (vízilabda)

Yoga club (jóga klubb)


Van sok magasabb szintü klubb is, mondjuk ha matek versenyekre jársz, akkor sok helyen van olyan klubb, hogy: Math League vagy vannak a betüzö versenyek: national spelling bee.


Vannak ilyen klubbok, mint pl a french club vagy German club, ha érdekel egy adott nyelv mondjuk akkor csatlakozhatsz egy ilyen klubbhoz.


Vannak ilyen közösségi klubbok: habitat for humanity vagy kids helping kids.


Van a diákoknak egy igazgatósága (community youth board), aztán diáktanács (student council), diákönkormányzat (student government), ilyesmi


Vannak ilyen médiás klubbok, pl diákok akik ugye az újságokat csinálják vagy a rádiót, tv csatornát, honlapot


Vannak vallásos klubbok is, pl: church club vagy politikai klubbok pl: high school democrats of America vagy teenage republicans


Vannak önkéntes csoportok az iskolákban pl: animal rescue, hospital volunteer, tutoring, unicef high school clubs


(Biztos, hogy egy csomót ki hagytam xd de kb)

2023. jan. 16. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer voltam kint néhány hétre egy amerikai egyetemen. Amit a filmekben látsz egyetemi élet, az tényleg úgy van. Legjobb bulik, laza emberek stb. :D Nagyon jó hangulat, tényleg egy különleges életérzés.


Az oktatást illetően nekem az jött le, hogy elég gyakorlatias. Sok gyakorlati csoportmunka, projektmunka csoportban, nyilván az elméleti alapokat ott is leadják ráadásul én olyat tanulok (közgazdaságtan) ami azért legalább a nyugati világban, alapjaiban ugyanaz. A hallgatóknak rengeteg lehetősége van különböző cégekkel együtt dolgozni, ahjol a cég munkavállalói a mentorok, sok lehetőségük van egyetemi klubokban tagnak lenni, különböző szervezetekben lenni, programokban részt venni. Ebből a szempontból nagyon gazdag és színes.


Elméleti dolgokra szerintem alapvetően kevesebb hangsúlyt fektetnek, sokkal kevesebbet kell "seggelni". Talán néhány dolgot tekintve egyszerűbb európai szemmel, de más szempontból nehezebb.


Ami negatívum a borzasztó magas tandíjak (nem nem csak a Harvardon, Yale-n és társaikon, hanem az átlagabb egyetemeken is), illetve hogy azon felül is még vannak olyan tantárgyak amikért fizetni kell és nem is keveset. Egy kurzus akár 500 dollár is lehet.


Illetve gondolom azért vannak ott is eltérések egyetem és egyetem között, akár államonként is lehetnek eltérések.

2023. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!