Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jog tanulása külföldön?

Jog tanulása külföldön?

Figyelt kérdés

Én skandináv országokra (Dánia, Norvégia mivel itt ingyenes az oktatás de drága megélhetés) vagy Anglia/Írországra gondoltam tanulási célországként.

Aki kint végzett, vagy ismer olyat aki ott végzett, elmondanátok milyen volt, összehasonlítás magyar egyetemekkel, tanácsok, tippek. Elhelyezkedési lehetőségek akár itthon akár külföldön.



Faktot kell majd választanom, de a töri mellé nem tudom hogy magyart vagy németet válasszak ezért szeretném előbb a szakot eldönteni. Az olyan tantárgyakból amik kellenek a továbbtanuláshoz szinte mindenből 5 vagyok.

Angolból már van C1-es nyelvvizsgám, IELTS próbavizsgán 7.5 pontot értem el.



2023. ápr. 11. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a lanyom vegzett jogot a UK-ben. Teljesen mas az angol jogrendszer, mint a magyar. De, ne felejtsd el, itt mar a Brexit ota csak visaval tudsz tanulni es dolgozni.
2023. ápr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Angilában igen, de pl. Dánia EU tagállam ahogy Írország is.
2023. ápr. 11. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Az Eszak-Irek tartoznak a UK-hez, az irek EU-tagok.
2023. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

[link]


Itt érdeklődj, többet érsz, mint a gyakorival.

2023. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kösz #4-es

Redditen kívül még fórum ahol továbbtanulással (külföld/belföld) érdeklődhetek?

2023. ápr. 11. 18:25
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
hiaba pontozol le, a tenyek makacs dolgok ;)
2023. ápr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5.


Gondolom angol c1-gyel nem nehéz megtalálni neten dániában tanuló külföldieket. A reddit jó kiindulási alap, mert nemzetközi, van legal alfóruma is, sőt talán dán jogászolnak is van ilyenje, csak keresni kell.


Én nem kevés cikket találtam a témáról, csak 1 perc google kereséssel.


Aki daniában tanul, az 99% hogy nem olvas gyakorit, ez kb. Majdnem az internet pöcegödre.

2023. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!