Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban magyar középisk...

Németországban magyar középiskola?

Figyelt kérdés

Valószínű el kell költöznünk Németországba, és iskolát is kell valtanom ebből kifolyólag.

Tudnátok eselteg magyar nyelvű középiskolákat írni?

Vagy esetleg olyan kozepiskolákat, ahol nem lenne gond a 0 német nyelvtudás, de fokosatosan elkezdenék tanulni ://

Bár gondolom ilyen nincs.

Előre is köszönöm a válaszokat



2023. máj. 21. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mindenütt van integráló program a bevándorló gyerekek számára, a legegyszerűbb ha a szüleid megérdeklődik adott város vagy tartomány oktatási osztályán, hogy hova, milyen lehetőségekkel tudnak téged beíratni.
2023. máj. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A legegyszerübb, hogy egy évet visszalépsz és azt az idöt a nyelv tanulására fordítod. Mindenhol vannak intergrációs programok, de ha közben jársz iskolába, az sokat segít a nyelv használatában.
2023. máj. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudok sajnos magyar nyelvű középiskoláról Németországban. Mennyi idős vagy? Ha már 17-18 körül, és valamilyen módon megoldható lenne, hogy pl. rokonoknál maradj és otthon fejezd be a középiskolát, azzal lehet, hogy jobban járnál. Természetesen szuper lehetőség anyanyelvi környezetben megtanulni a nyelvet, de Németországban sajnos egy szabályos "kasztrendszert" építettek a középiskola köré. Klasszikus gimnáziumba nem egyszerű bejutni, nyelvtudás nélkül pedig pláne. Érettségizni persze más úton-módon is lehet, de vigyázni kell, hogy pontosan milyen utat választ az ember, mert nem minden típusú érettségi megfelelő minden egyetemi szakra (a gimi többek között azért jó, mert általános érettségit ad, amit mindenhol elfogadnak). A másik dolog, hogy az érettségi vizsga csak akkor ismételhető meg, ha valaki megbukik. Mivel az érettségi átlag számít az egyetemi jelentkezéskor, gyakorlatilag egy egyszeri teljesítmény alapján az emberen élete végéig rajta marad egy pecsét, ami szerintem nagyon igazságtalan. Én magyar diplomával élek és dolgozom kint több, mint 10 éve, és itt csinálom most a másoddiplomát. A magyar érettségit elfogadták, nem volt gond belőle. Nem tudom, mik a terveid, milyen tanulmányi eredményeid vannak, és milyen a családi háttér, de mindenképpen járjátok körbe ezt a témát, mielőtt beleugranátok.
2023. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
nem kell azért ennyire túldramatizálni se a helyzetet hármas, igen, az iskolarendszer szűr és osztályoz, és igyekszik minden gyereket az érdeklődésének, képességeinek megfelelő irányba továbbküldeni. ez csak magyar szemmel ilyen tragikus, hogy nem kényszerítenek boldog-boldogtalant egyetemre, ahol a fele eleve nem volt rá alkalmas, hogy diplomázzon, de nem baj, vagy nem bírja és öngyilkos lesz, vagy kap valami bölcsészdiplomát, és szintén semmi nem lesz belőle.
2023. máj. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok képben a német oktatási rendszerrel, de biztos vagyok benne, hogy magyar nyelvű középiskola nincsen. Viszont Németországban is rengeteg a külföldi gyerek, akik nem tudnak vagy nem annyira tudnak németül, biztos segíteni fogják a beilleszkedésedet, amíg nem beszéled jól a nyelvet.
2023. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 2-es válaszomban írtam, mi az itt megszokott megoldás: egy évet ismételni (MO-i 10-böl NO-i 10-be menni), ez alatt föként a nyelvet tanulni, meg átállni az ottani rendszerre, mert nem ugyanolyan tanterv szerint tanítanak, illetve vannak tárgyak, amik MO-on nincsenek. Ez mindenütt müködik, és mindenhol segítik a tanulót.
2023. máj. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Biztosan nincsen magyar tannyelvű iskola Németországban, állami iskola legalábbis.

De van több lehetőséged is:

Az egyik az, hogy olyan középiskolát választotok, ahol felzárkoztatják a németül nem tudó külföldi gyerekeket. Németország sok ilyen iskola van, révén, hogy rengeteg a bevándorló.

A másik, hogy egy rokonnál itthon maradsz, és ugyanúgy folytatod a iskolát.

A harmadik, hogy magántanulói státuszra váltasz. Ezt vagy az Oktatási Hivatalnál, vagy szakképzés esetén az iskola igazgatójánál lehetséges kérelmezni.

Saját vélemény,a legcélszerűbb az első lenne.

2023. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül évet ismételni. Nekem sem kellett és több ismerősömnek se. Vagyis helyesebben attól függ, hogy milyen sulit fogsz ki, hogy kell-e. Az egyik gimiben ahol voltam nagyon lenézték a bevándorlókat, a másikban nagyon kedves volt az igazgató. Nem mindenhol van felzárkóztató osztály de valahol a városban biztos lesz. Nekünk egy gimiben volt és egy reálschuléban. Nagyon ajánlom, hogy már kezdettől fogva próbálj gimibe kerülni, ha muszáj valami másik fajta suliba, mert csak ott van felzárkóztató osztály, akkor minél előbb próbálj átmenni gimibe. Nem lehetetlen Realschule után se letenni az érettségit de macerásabb. Én is Reálschuléban kezdtem aztán nekem kellett egyedül a gimiket a városban bejárni, hogy hova vesznek fel. Azt mondták, hogy még a felzárkóztatóból menjek rögtön gimibe, ha egyszer bekerülök a rendszerbe (mert a német az külön van ott csak németet tanultunk, nem tananyagot) akkor nagyon nagyon nehéz átmenni Reálschuléból gimibe. Amúgy szerintem az érettségit itt is meg lehet ismételni. Igen elfogadják a magyar érettségit is, de akkor meg majd utána kell németül tanulnod, tehát időt nem feltétlen spórolsz. De mondjuk nekem 3,5 év kintlét után is elég szár lett a német érettségi, pedig magyarból mindig jó voltam.
2023. máj. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 8-as vagyok, tudomásom szerint Németországban csak valami nagyon nyomós okkal lehet valaki magántanuló. Nekem tesóm speciális nevelési igényű, ezért anya is azt akarta hogy magántanuló legyen, de ha jól emlékszem, utánanéztünk és nem lehetett, mert ott magántanulóság kb. nincs is csak ha tényleg valami betegséged van amivel ágyhoz vagy kötve. Ha kint élsz és be vagy jelentve, akkor kötelező bejárnod az iskolába.
2023. máj. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja még az eszembe jutott (bocsi, hogy 3 válaszban írom le), hogy szokott lenni ilyen Europäische Schule ahol angol az oktatási nyelv, bár szerintem az privát és fizetni kell érte. De én inkább azt ajánlom, hogy menj német suliba és tanuld meg a nyelvet. A 0 nyelvtudás általában nem gond, de azért nehéz lesz, készülj fel. Nekem igazából nem a tananyaggal volt problémám hanem a szociális háló felépítésével mert nagyon gyorsan beszéltek és szlenget. De ez mindenkinél más.
2023. máj. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!