Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jó jegyeim vannak viszont nem...

Jó jegyeim vannak viszont nem sikerült az emelt matek most mi lesz ? Kell fizetnem a pótvizsgáért ? Elkezdhetem az egyetemet ?

Figyelt kérdés
Határon túli magyar vagyok és átjöttem emelt matekozni

2023. jún. 28. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Július végén derül ki, hogy felvettek-e addig semmit nem lehet csinálni. Érettségit esetleg újraírni októberben lehet, ha nem vettek volna fel és fizetni kell érte. kb. 60 000 ft-ot.
2023. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%
Sikerült megbuknod az emelt matekon? Ennyire nem voltál képben, hogy mit tudsz és mit nem tudsz? Akkor annyira azért nem leehttek jó jegyeid, ha egy legalább 2-est nem sikerült elérni.
2023. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

"Jó jegyeim vannak viszont nem sikerült az emelt matek most mi lesz ? "


Hiába voltak jó jegyeid ha érettségin megbuktál, ez azt jelenti hogy az oktatás színvonala a béka s*gge alatt van abban az intézményben ahol tanultál. Magyarul a tudásod 0.


"Július végén derül ki, hogy felvettek-e addig semmit nem lehet csinálni"


Szerinted hogy vennének fel valakit egyetemre úgy hogy megbukott érettségin? Nem kell július végéig várni, ez már rég kiderült, hogy nem veszik fel, hiszen nincs sikeres matek érettségije, azaz az egész pontszámítás kuka, ahhoz érvényes érettségivel kell rendelkezni. Ha minden tantárgy sikeres és megkapja az érettségi bizonyítványt akkor számolják el a pontot.

Ez nem úgy működik hogy csinálsz 100%-os töri és angol érettségit a többiből megbuksz aztán lesz a végén 480 pontod... minden érettségi tárgynak meg kell lennie legalább elégségesre.


"Kell fizetnem a pótvizsgáért ? "


Igen kell

2023. jún. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%

“Jó jegyeim vannak viszont nem sikerült az emelt matek most mi lesz ?”


A szakra, ahová jelentkeztél kötelező az emelt szintű matekérettségi? Illetve kötelező a emelt szintű érettségi valamilyen tárgyból?

- amennyiben nem elvárás a kötelező emelt matek, csak a pluszpont miatt csináltad, akkor még bekerülhetsz, ha eléred a ponthatárt (nyilván, ha kell valamilyen emelt, akkor kell, hogy legyen egy másmilyen emelted, ami sikerült)


“Kell fizetnem a pótvizsgáért ?”

Ha ismételned kell/szeretnéd, akkor igen, persze. Minden alkalommal fizetős.


“Elkezdhetem az egyetemet ?”

Ha teljesítetted a követelményeket és bekerülsz igen, ha nem, akkor nem. Nem írtad, hogy milyen szakra jelentkezel, milyen elvárások vannak, és milyen más sikeres érettségikkel rendelkezel, így nehéz segíteni.


Előző válaszolót annyiban kijavítanám hosszú évek óta magyar felsőoktatásban tanuló határon túli magyarként, hogy az nem igaz, hogy az egész pontszámítás kuka így, mert nincs érvényes érettségi bizonyítványod, hisz az érettségi bizonyítványodat otthon kapod, nem Magyarországon, és nyilvánvalóan a külföldi érettségi bizonyítványod szempontjából édesmindegy, hogy megbuktál-e vagy sem egy magyarországi érettségin. Erről az emelt matekról csak egy tanúsítványt kapnál, ami a bizonyítványodba nem számít bele.


Nekem egyébként speciel semmilyen matekérettségim nincs, mert otthon nem kötelező, a szakomhoz pedig nem elvárás, így pluszban sem csináltam. :)


Összesítve tehát, ha jelentkeztél olyan szakra, ahová nem kötelező az emelt matek, és minden elvárást teljesítesz, akkor bekerülhetsz. De gondolom nem véletlenül vagy szórakozásból jelentkeztél matekból emelt szintű érettségire több tízezer forintért, hanem volt valamilyen oka…

2023. jún. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"amennyiben nem elvárás a kötelező emelt matek, csak a pluszpont miatt csináltad, akkor még bekerülhetsz, ha eléred a ponthatárt"


Ez nem így van. Jól írja a 3-as. Ha buktál emelt matek érettségin (és amúgy nincs korábbról sikeres középszintű matek érettségid sem), akkor nem kapsz érettségi bizonyítványt, ergo a középfokú tanulmányaid nem fejezted be, tehát nem is kezdheted el a felsőoktatást. A felvételid automatikusan 0 pont.

2023. jún. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

“Ez nem így van. Jól írja a 3-as. Ha buktál emelt matek érettségin (és amúgy nincs korábbról sikeres középszintű matek érettségid sem), akkor nem kapsz érettségi bizonyítványt, ergo a középfokú tanulmányaid nem fejezted be, tehát nem is kezdheted el a felsőoktatást. A felvételid automatikusan 0 pont.”


Igen, ez így van, ha Magyarországon jártál gimibe/középsuliba és tettél érettségit, de a kérdező írta, hogy határon túli magyar és csak az emelt matekot csinálta Magyarországon. Ergo ő érettségi bizonyítványt nem Magyarországon kap, hanem a saját országában, és abba a magyarországi matekérettségi nem számít bele, tehát, ha minden otthoni érettségijét teljesítette, akkor meg fogja kapni a sikeres érettségi bizonyítványát, és tovább tud tanulni vele Magyarországon, ha nem olyan szakra jelentkezik, ahol kötelező az emelt matek.

Ő erről az emelt matekról csak egy tanúsítványt kapna, aminek semmi köze az ő otthoni érettségi bizonyítványához.

2023. jún. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
De írtam is amúgy, hogy én is határon túli vagyok, nem a levegőbe beszélek. :D úgy járok Magyarországon egyetemre (államilag támogatottan), hogy nincs se matek, se töri, se idegen nyelvből érettségim. Az érettségi bizonyítványom megvan az otthoni követelményeknek megfelelően, ezen kívül 2 tárgyból emelteztem, ami a szakomon kötelező volt, és ezeknek az érettségi bizonyítványomhoz nincs köze, tanúsítványom van róluk, ha buktam is volna, akkor is meglenne a bizonyítványom, amikbe azok a tárgyak számítanak bele, amikből otthon érettségiztem.
2023. jún. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!