Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehet külfödön tanulni?

Hogyan lehet külfödön tanulni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy vannam cserediák szövetkezetek, de azok közül is a legtöbb nagyon drága alsóhangon 1 milliótól indulnak. Van más módja a tanulásnak külfödön (esetleg a sportnak), vagy vannak ennél olcsóbb szövetkezetek? Aki tapasztalt e téren légyszi írjon :))

2023. aug. 17. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Középiskola vagy egyetem, mert nagyon nem mindegy.
2023. aug. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolásként csak kisebb vagyonért van, esetleg keress nyári iskolákat, azok valamennyire tematikusak (szerintem sportra is van külön), de készülj hogy ezek sem olcsók.

Egyetemen lesz majd rá jobban lehetőséged.

2023. aug. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az iskolád, ahova jársz, nem ápol jó kapcsolatokat egy külföldi iskolával, és nem csinál vele diák-csereprogramot (amely azt jelenti, hogy a szülők ingyen vállalják az idejövő diákok elszállásolását és étkeztetését a gyereküknek hasonló külföldi elszállásolásért és étkeztetéséért cserébe), akkor csak fizetősen tudsz kijutni diákként külföldre. S ez persze komoly pénzeket jelent. A külföldön élésnek és tanulásnak ugyanis elkerülhetetlen és borsos költségei vannak, amelyet valakinek ki kell fizetnie. A két szép szemedért nem fog valaki idegen mondjuk egy fél évre szállást és étkezést biztosítani neked. Így működik a világ.
2023. aug. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Középiskolás vagy? (a kérdésedből úgy veszem le). Középsulival kapcsolatban nem tudom, sok lehetőség nincs, maximum tényleg drága cserediákprogramok.

Ha egyetemre mennél ki, az már könnyebben megoldható, több lehetőség van, de drágának az is drága, legalábbis mindenképpen drágább, mint itthon, még akkor is, ha tandíj éppen nincs is az adott országban vagy az még elég kedvező, leginkább a lakhatás és a mindennapi élet a drága kint. Szóval én inkább azt ajánlom, hogy ha külföldre akarsz menni, akkor egyetemre akarj kimenni, és nem tudom hányadikos vagy, de ezzel kapcsolatban már most érdemes elkezdeni infókat gyűjteni, mert minden országban más a követelmény, nehogy lecsússz valamiről.

2023. aug. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!