Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen költségekkel jár egy...

Milyen költségekkel jár egy holland egyetem?

Figyelt kérdés
Esetleg akinek van tapasztalata azt szívesen meghallgatnám. Köszi a válaszokat előre is!

2023. okt. 1. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
2023. okt. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én most kezdtem Hollandiaban a tanulmányaimat.


Albi legalább 1000 € (egyszobás), de inkább 1200€-vel számolj havonta. Erre a gáz+villany kb 200€ a víz kb 20€, internet 30€, szemétadó 20€

Szobabérlésre minimum 500€-val számolj, de inkább 600-800.


Kaja, ha magadra főzöl, kb 150€

Biztosítás, ha van érvényes EU-s biztosítasod 26, ha nincs 56€ (ha nem dolgozol, ha dolgozol, akkor kb 130-140€, de jár támogatás)


Biciklit venni lehet nagyon olcsón, a tömegközlekedés drága


Tandíj: 2300€ évente


Ja és nagyon nagy mázli kell, hogy egyáltalán találj bármilyen lakhatást.


Írhatsz, ha van kérdésed még.

2023. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Az ár-összehasonlító oldalak nagyon hasznosak ilyen szempontból. Én nagyságrendileg 1200-1400 eurót költöttem egy hónapban a tandíjjal együtt Leidenben. De megfogtam az isten lábát albérlet terén, mert 325 euró a szobám mindennel együtt (3 éve 430 volt az átlag szoba, manapság inkább 530). Nagyon nehéz helyet találni, 1,5 éve 80-90 ember jelentkezett az egyik megüresedett szobánkra a házban. Amikor én kerestem szobát 3+ éve, akkor volt ahol mondták, hogy 130 emberből választottak ki interjúra (ami után végül mást választottak :D).

2023. okt. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!