Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kint tudom majd folytatni az...

Kint tudom majd folytatni az iskolát?

Figyelt kérdés
Idén januárban otthagytam a 11 osztályt személyes okok miatt, a jegyeit jók voltak, most költözünk novemberbe Portugáliába és érdekelne hogy ott ugyanúgy vissza tudok menni középiskolába ha itthon azért tanultam magamtól, és már elmúltam 18

2023. okt. 10. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Mit szeretnél? Minek tanulnál még közoktatásban egy teljesen más rendszerben? Mást tanulnak ott, és 11. osztály végén már lennének vizsgák.


Sosem értem az ilyen kérdéseket: nem lenne egyszerűbb magántanulóként befejezni egy gimnáziumot itthon, és csak vizsgákra hazajönni?

2023. okt. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, ott is beiratkozhatsz iskolába, a szüleid majd segítenek. Lehet, hogy nem 11. osztályba, hiszen a nyelvet még nem beszéled.

A másik lehetőség, hogy magántanuló leszel (egyéni tanrendnek hívják), kiköltözőként biztos megkapod.

2023. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb, ha ezt megkérdezed a magyarok portugáliában hivatalos oldala csoportban is. Az, hogy tanultál magadtól még nem jelent semmit. Kérdés, hogy ők hol tartanak, mit tanultak.


Nem írod azt sem, hogy beszéled-e a nyelvet. Nem mindegy, hogy egy szót sem tudsz vagy zért mész ki mert mondjuk az egyik szülőd portugál és anyanyeli szinten beszéled.


Érdemes lenne felhívni kinti iskolát is.

2023. okt. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, semmiképpen sem szeretnék magán tanuló lenni, szeretnék barátokat meg minden. A nyelvet egy kezdő szinten beszelem , angolt meg teljesen
2023. okt. 10. 17:33
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak felek mert a tankötelezettség 16 éves kor es hogy nem fognak utánna fel venni mert 18 vagyok
2023. okt. 10. 17:34
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Szinte kizárt, hogy a korosztályoddal együtt kapcsolódj be egy osztályba, hiszen 18 évesen már végezni szoktak ott is a középiskolával, ráadásul neked még egy osztályod sincs meg abban a rendszerben.


Barátkozni nem csak iskolában lehet.

2023. okt. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De nem érdekel hogy hány évesekkel járok, tudok róla hogy nem tudok velük járni!! Csak iskolába akarok járni rendesen
2023. okt. 10. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!