Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen egyetemek vannak, ha...

Milyen egyetemek vannak, ha kitűnő tanuló vagyok szakgimnáziumban és lesz egy szakmám(közszolgálati ügyintéző) és évi (tandíjra maximum 1millió forintot tudok adni)?

Figyelt kérdés
Jogi egyetemre szeretnék menni, és emelt érettségit is szeretnék, mert erre a pályára kell is töriből szeretném, de a követelményektől még változik ez. És külföldre szívesebben mennék mint itthoniba, mert azokról kb csak rosszat hallok, meg innen nehezebb tovább állni is, meg nem szeretnék itthon ragadni sem.

2023. nov. 7. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Külföldre nagyon nehéz kijutni, pláne jogra. Még magyarul is nagyon nehéz. Ràadàsul akkor elköteleződsz abba az adott országba.
2023. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is könyörgöm, tanulj meg érthetően írni.


"mert erre a pályára kell is töriből szeretném, de a követelményektől még változik ez."

Nem változnak a követelmények, továbbra is emelt töri kell + általában magyar vagy idegen nyelv. Nézd meg felvin, hogy milyen tantárgyakat néznek még törin kívül. A szakmád ebből a szempontból tök felesleges, nem hiszem, hogy kapsz érte plusz pontot, a tandíjat is felvin tudod megnézni, nagyságrendileg ugyanannyi kb az összes egyetemen. Ha külföldre akarsz menni, akkor pedig szépen megnézed a kinézett egyetemen oldalán, hogy mik a követelmények, hogy tudsz hozzájuk jelentkezni, ilyenek. Külföldön általában külön kell jelentkezni az egyetemekre, nem úgy, mint itt, hogy a felvin keresztül mindenre tudsz.

2023. nov. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"külföldre szívesebben mennék mint itthoniba, mert azokról kb csak rosszat hallok"

Külföldiről azért nem hallasz rosszat, mert nem kint élsz... bírom ezeket a kérdéseket, most jogtól függetlenül, ha ilyen szarok lennének az egyetemek ahogy a közösség folyton írja nem jönne ide egy külföldi sem tanulni


Ha itthon elvégzed a jogot, feltehetően itt maradsz, mivel kint nem fog érni semmit, hogy ismered a magyar jogrendet, szóval ha ez a cél akkor inkább külföld

nov. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tandíjra 1 millió forint külföldön?

Ez komoly? Kb itthon annyi. Az ELTE-n Pázmányon 350/félév, de lehet hogy jelenleg még több is.

Ezt felejtsd el.

nov. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

#4 09:33


A holland tandíj is 1 millió Ft alatt van évente. Értelemszerűen itt tudni kell folyékonyan hollandul, mert angolul legfeljebb nemzetközi/EU jogot lehet tanulni.


***


Ami az egyetemek minőségét illeti, én az SZTE-re, ELTE-re, illetve egy holland egyetemre jártam. Utólag visszatekintve a három egyetemi képzésemre, én elégedett vagyok az oktatás minőségével mindhárom helyen. Tudnánk mit tanulni a hollandoktól bőven persze, de néhány olyan dolog is akadt, amiben nekem jobban tetszett a magyar rendszer.


A joghoz pedig nincs közöm, de emlékszem, hogy már sokadik évben olvasok róla sorban, hogy ELTE-s csapatok nyerik sorra a világ leghíresebb joghallgatóknak szóló versenyét. Akkor azért annyira a jogképzésünk se lehet szar. Nade persze ott tanulj jogot, ahol élni is szeretnél végül. Ha külföldön képzeled el a jövődet, akkor nem sokat fog érni a magyar jogi diploma.

nov. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 az lehet, de a kérdező szempontjából irreleváns, mivel egy holland nyelvű jogi képzésre nem fogják felvenni. És ez nyilván más országokra is igaz, aminek nem beszéli a nyelvét C1 szinten legalább.

Nemzetközi/EU jogot csak mesterképzés (LLM) keretében lehet tanulni, tehát annak önmagában szintén semmi értelme nincs.

Ne haragudj, de ha nincs sok közöd a joghoz, akkor miért szólsz hozzá?

nov. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden rendben, nem haragszom! Itt elsősorban arra az általános kijelentésedre reagáltam, hogy 1 millió Ft nem elég a tandíjra külföldön.


Ha pedig nagyon kukacoskodni akarok, a jogi mesterre felveszik más szakokról is, pl politológiáról, ha elvégez legalább 45 kreditnyi jogi kurzust is közben. Vagy ha nagyon ragaszkodunk egy jogi alapdiplomához, akkor azt megszerezheti mondjuk Máltán ingyen. Ez van a legközelebb ahhoz, hogy jogot tanuljon nyugaton, angolul, 1 millió Ft-os tandíj alatt. Szerintem ez eléggé releváns információ, mert nem igazán van alternatíva ezekkel a feltételekkel.


De igazából azt se tudjuk, hogy milyen nyelven tud a kérdező, mindannyian csak felételeztük, hogy angolul akar tanulni. Simán tanulhatott németül is mondjuk.

nov. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!