Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » ERAMUS fogadó egyetemének...

ERAMUS fogadó egyetemének egyetlenegy tantárgya se illeszkedik az itthonihoz. Így is megéri kimenni? El fogom veszíteni az itthoni ösztöndíjam?

Figyelt kérdés
Fogadó külföldi egyetem egyetlenegy tantárgyat sem kínál, ami nekem az itthoni kötelező tantervben van. Mi a teendő? Ezeket lehet teljesíteni? Vagy ha kimegyek, akkor bukom az félévet és az állami ösztöndíjat is?

dec. 4. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sok Erasmusos pont emiatt szokott csúszni.
dec. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Két egyetemről mentem Erasmusra, lehet a te egyetemeden ezektől eltérő.


1. A szakon megmondták, hogy 2 tárgynak olyannak kell lennie, amit el is fogadnak. A többi nekik mindegy volt. Felvehettem pluszban olyan tárgyat, amelyből vizsgát tettem, mikor hazajöttem. (Tehát előadást.) Ösztöndíjhoz 30 kredit kellett, nyilván nem volt meg. (Sosem kaptam ösztöndíjat így ez nem befolyásolt.)


2. Nem kellett semminek sem egyeznie, viszont a kinti tárgyakat be tudtam számítani szabad kreditnek (nem kellett semmilyen tárggyal egyeznie). Mivel Covid volt és minden online így itthoni órákat is csináltam. Itt is 30 kredit kellett volna az ösztöndíjhoz.


Mind a két helyen csúsztam. Fizetősre nem kerültem át ezek miatt.

dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy darab targyat se tudtam elfogadtatni, de en tudtam elore. Parhuzamosan csinaltam az otthonit meg a kintit

Megeri e?

Igen. Eletre szolo tapasztalat, sok utazas, baratsagok, es meg sok sok dolgot tudnek irni

Egy eve ilyenkor voltam kinn

dec. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szabvalnak nekem is elfogadtak (elozo voltam) es NEM csusztam. Az csuszik, aki direkt pl csusztatja, vagy az, aki nem tudja osszehangolni a kettot

Nekem gyakorlataim is voltak mellette es megcsinaltam csuszas nelkul+kiveteles tanrenddel

dec. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!