Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nyári nyelvtanfolyam 4 hétig...

Nyári nyelvtanfolyam 4 hétig vagy Erasmus?

Figyelt kérdés
jan. 4. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más a kettő, mi a célod? Kicsit bővebb információ jól jönne.


Én azt mondom, ha még nem jó a szinted, akkor inkább nyelvtanfolyam, ha már jó annyira, hogy az órákon részt tudj venni és le is tudj vizsgázni, akkor Erasmus. De ez a te célodtól is függ. Mindkettőn voltam, nekem az Erasmus jobban bevált, mivel ott tényleg anyanyelviekkel voltam körülvéve, míg a nyelviskolában csak külföldiek voltak. Én meg nem az a típus vagyok, aki leáll vadidegenekkel beszélgetni. (A nyelvtudásom nem tudom mennyit fejlődött, mivel nyelvszakos voltam és mindent az adott nyelven tanultam itt is.)

jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok


Még annyi kiegészítés, hogy Erasmussal sokkal többet van az ember az adott nyelvi környezetben. Bár az is kérdés, hogy Erasmus alatt az ország nyelvét használod-e vagy az angolt.

jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A nyelvtanfolyam külföldön lenne, az Erasmuson pedig nem az anyanyelven beszélnék.
jan. 4. 15:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra sem sikerült a kérdésre válaszolni, szóval megismétlem amit az 1. kérdező kérdezett, mert láthatóan gyenge képességű vagy:


Mi a célod?

jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nyelvtanulás
jan. 4. 16:13
 6/13 A kérdező kommentje:
Angol nyelvtanulás
jan. 4. 16:14
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne harapófogóval kelljen mindent kihúzni belőled.


-Milyen most a szinted? Hiába mondom, hogy Erasmusra menj vele, egy bizonyos szint alatt nem fogod tudni teljesíteni a tárgyakat.

-A nyelv fejlesztése a célod vagy az adott nyelven akarsz tanulni? (Nem teljesen ugyanaz a kettő.)

-Nyelvtanfolyamra hova mennél? Angol nyelvterületre?

jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Van egy B2es nyelvvizsgám, a felsőfokut szeretném letenni, angol területre mennék.
jan. 4. 21:58
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
értjük, tehát van egy középfokod angolból, és a kérdés az, hogy mi segít közelebb egy felsőfokhoz, egy nyelvtanfolyam célzottan erre készítve anyanyelvi területen, vagy fél év lötyögés valahol spanyolországban vagy más, teljesen irreleváns helyen egyetemezés címén... micsoda nehéz kérdés.
jan. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
#9 Mondjuk így, hogy egyetemista létére 5. nekifutásra sem sikerült értelmesen megfogalmazni a kérdést és ki kellett találni a gondolatait, hogy tulajdonképpen mi az amire kíváncsi, én nem csodálkozom, hogy nem tudja eldönteni melyik a hasznosabb, még akkor sem, ha a válasz teljesen evidens...
jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!