Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan töltöttétek a szakmai...

Hogyan töltöttétek a szakmai gyakorlatotokat külföldön?

Figyelt kérdés

Mostanság, ahogyan Magyarországon beszűkült az Erasmus ösztöndíjon való részvétel, egyre kevesebb információ jut el a hallgatók számára. Az én kérdésem olyanokhoz szólna, akik a szakmai gyakorlatukat külföldön, valamilyen scholarship programmal töltötte el. Hogyan tudtatok jelentkezni, és a szakdolgozatot hogyan írtátok meg?


Milyen tapasztalataitok vannak, illetve hogyan jelentkeztetek? És vajon megéri-e kint lenni az idő alatt? És milyen hátrányai vannak?


A válaszokat előre is köszii!



márc. 16. 14:23
 1/2 anonim válasza:
Nagyon függ a területtől. Én pl. mérnök halgatóként (4 éve erasmusos időkben) csináltam szakmai gyakot diplomamunkával és később ott kezdtem a karriert is. Magától az erasmustól függetlenül egyénileg írtam az érdeklődési körömbe tartozó cégeknek. Az erasmus csak egy utána lévő formális támogatás volt (persze jól jött a plusz pénz). Tehát "unsolicited application" jó út lehet linkedinen vagy cég emailokon keresztül. Nagy cégeknek vannak külön internship pozik is. Megéri mindenképp, külföldi értelmiségi munkához előszoba. Otthon meg hatalmas plusz pályakezdőként. Hátrány az hogy potenciálisan csúszhatsz 1-2 szemesztert. De mégegyszer mondom nagyon megéri, egy egész karriert ágyazhat meg.
márc. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel ELTE, én így tudtam menni. Erasmus+al.Magamnak kerestem a helyet amit az egyetem elfogadott. 3 hónapra jöttem, záróvizsgára megyek haza. Szakdoga a nyakamban volt az utazás előtt+ előtte vizsgaidőszak. Hosszabbíttatnom kellett a szakdoga leadást h minőségi dolgozatot tudjak leadni, és hogy befejezhessem....semmiképp se ajánlom h a szakgyak alatt írd a szakdogát. tudd le előtte, én kb még két hetet tököltem pluszba a korrekciókon mikor programozhattam volna ezerrel (bár így is mentem) mert ha kinn írod+gyak akkor őszintén felesleges is kimenni. a nemzetközi tapasztalat mellett hozzátartozik a kinti élet megismerése és felfedezése is, kis bulik, kis szórakozás/utazás is
márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!