Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen diplomát szerezzek...

Milyen diplomát szerezzek amihez kevés matek kell de jól fizet? Mekkora esélyem van egy külföldi jó ösztöndíjra? Ha itt Magyarországon belül tanulok mekkora esélyem van kint jó fizető állást kapni? Na meg persze hol van rá a legnagyobb esélyem?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
nem a diploma hozza a pénzt. több barátom 1 szál érettsigivel 200 nettó felett keres. (web, java programozók)
2010. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahol nem kell belefeszülni a tanulásba, az a bölcsészkar, pl. de a turizmusosok sem egy zsenik :/

Külföldi dolgokhoz nagyon nagyon jó átlag kell, meg benne kell lenni tudományos meg tanulmányi dolgokban (szóval, ha rossz jegyeid vannak, nem valószínű, hogy benne leszel ilyesmikben, és külföldi dolgokban sem vehetsz részt).

Azt tudom, hogy van, ahol a diplomát honosítani kell, és az sokba kerül, szóval jobban jársz, ha már eleve külföldi suliba mész tanulni.


Egyébként, nincs olyan meló, ahol nem kell dolgozni a pénzért.

2010. nov. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én régebben rendezvényszervezéssel foglalkoztam (éjszakai klubbokba szerveztem bulikat), a középsulit se fejeztem be (szóval papíron csak 8 általánosom volt) és kb 300 körült kerestem vele havonta, úgy hogy igazából csak pár telefont meg e-mailt kellett megejtenem, és hétvégente jól berúgni a bulikon.
2010. nov. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tök jó neked! Bár azért szívás hogy amennyit elvégeztél a középiskolából az hiába volt...
2010. nov. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A diploma nem fizet semennyit, a MUNKA viszont IGEN!

Magyarországon - de máshol is - elképesztő mértékű a diplomás munkanélküliség. Bölcsészekből, jogászokból, de közgazdászokból túltengés van, ezért ide csak akkor menj, ha nagyon elhivatott vagy.


Habár BA, BSc-vel is felvehetnek munkahelye; készülj azzal, hogy egy állásra rengetegen jelentkeznek, és az MA, MSc-sekkel fognak egyáltalán foglalkozni. Versenyképesnek kell lenned, nyelvtudás, külföldi gyakorlat pluszpontot fog jelenteni.


Sajnos, ha nem akarsz matekozni, akkor nehéz jövőd lesz, mert épp a reálszakokkal lehet most jól elhelyezkedni. A jó fizetések is közismerten itt vannak.

2010. nov. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!