Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Igaz, hogy Skóciában nincs...

Igaz, hogy Skóciában nincs elég diák, ezért ingyen is ki lehet menni egyetemre?

Figyelt kérdés
Mármint elvileg igaz, mert egy ismerősöm jelentkezett, csak már későn, és így nem jutott be, de sajnos nem tudok vele beszélni, és nem találom sehol az egyetem vagy a program honlapját. Tud valaki segíteni?
2010. nov. 27. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem. skociaban egyszerüen ingyenes a felsöoktatas, mint pl Magyarorszagon is, elmeletileg, es az EU tagallomok diakjainak nincs tandij. etöl meg meg kell elni egy masik orszagban, jegyzeteket kell venni, stb. Mint ahogy egy olasz ember is megpalayazhat Magyarorszagon allamilag finanszirozott helyet.
2010. nov. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm:) megélni itthon is meg kell:)
2010. nov. 27. 21:25
 3/10 anonim ***** válasza:
persze, ezt csak altalanossagban irtam :)
2010. nov. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is hasonló cipőben járok, mint te. Itt van 2 link, amiket találtam. Te melyik városba szeretnél menni? :)


[link]


[link]

2010. nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Közben kiderült, hogy nem valószínű, hogy mehetek:( Mert, hogy ha kirúgnak vissza kell fizetni a tandíjat (és azért nem vagyok olyan biztos az angoltudásomban, hogy ezt így bevállaljam), meg havonta a megélhetés is kb 200000Ft-ra jönne ki:( de neked sok sikert:)
2010. nov. 29. 06:24
 6/10 anonim ***** válasza:

az új kormányzat radikális tandíjemelésre készül...


[link]


"However, the cap for British students could be lifted from around £3,000 to a maximum of £9,000 a year under planned reforms. "


tengerentúli diák alatt nem-EU-s diákokra gondoltak...


az EU-s diákok tandíja a britekével együtt fog emelkedni... jó nagyot...


1000-el működik az oktatási maffia...


persze kitűnő hitelkonstrukciók lesznek...


nyakig lehet úszni az adósságban egy életre ezért a hatalmas tudástőkéért (értsd: elolvasol néhány könyvet... és kapsz vmi dokumentumot, persze az utóbbin van a lényeg nem a tudás kerül az oktatásban pénzbe, hanem a „pecsni”…)

2010. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, de ez nem a skótokról szól. A skótok mások ott. Az angol, az ír, mind fizet, de a skót NEM. A skótoknál csak a nem eu állampolgárok, meg a brit állampolgárok (skótokat kivéve) fizetnek.
2010. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még nem...


de majd fog...

2010. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

de még helytálló az amit állítasz:)


[link]


és nem feltétlenül lesz mindenki tandíjmentes, bár az 1735 fontos BA/BSc tandíj kifejezetten baráti, pl az amerikai egyetemekkel összevetve...


a master degree se drága.


a megélhetés pl. Glasgow-ban pl. Londonnal összvetve kifejezetten olcsó, különösen a lakhatás.

2010. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"The body representing Scotland's university principals has said students may have to pay towards the cost of their degrees after they graduate."



Scottish university graduates 'should pay'28 October 2010


[link]

2010. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!