Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehetséges, hogy a barátnőm...

Lehetséges, hogy a barátnőm szlovák érettségivel Magyarországon tanuljon?

Figyelt kérdés
Van egy szlovákiai magyar barátnőm, aki Szlovákiában érettségizett, szlovák suliban. Szeretném tudni, hogy van e esély arra, hogy magyar érettségi nélkül is nálunk tanulhasson tovább?!? Köszi a válaszokat :)
2010. dec. 6. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

ha arra gondolok, hogy az orvosi tele van külföldiekkel, akkor biztos

(bár azok fizetősön vannak)

2010. dec. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
tekintve, hogy EU tag országokról van szó, csak rajta múlik, felveszik-e ;)
2010. dec. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De nincs érettségije magyar nyelvből. Ez nem okoz problémát?
2010. dec. 6. 01:20
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Nekem vannak ismerőseim, akik kint érettségiztek, de Mo.-ra jöttek egyetemre...nekik nem volt gond.

Ha a barátnődnek nincs magyar érettségije, szerintem nem gond, sok külföldi jön ide tanulni nulla magyar tudással, nem hiszem, h nekik lenne magyar érettségijük...

2010. dec. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha magyar irodalom agy nyelvtan témában tanulna tovább akkor igen, különben nem hiszem.
2010. dec. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
szerintem neki csak a duplázós módszerrel számolhatják a pontjait, de ha felvételi tárgyakból van érettségije, akkor felveszik. nekem is volt egy szlovákiai magyar szaktársam, csak neki külön kellett itt matekból érettségiznie, mert fura módon ott nem volt kötelező. de még az emelt nyelvi érettségijére is megkapta a plussz pontokat. szóval simán!
2010. dec. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az érettségi az egész EU-ban érvényes, az a kérdés, az egyetem milyen tárgyból vár érettségit.
2010. dec. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, lehet és mázlisták akik onnan jöttek ide.

Hogy miért? Mert ők jegyeket kapnak és nem százalékot.

És az ő ötösük 100%-nak számítódik itt be...


Igen, az orvosin ezért vannak sokan, mondjuk nekem is van barátnőm és nem haragszom rá ezért - és ő amúgy is nagyon okos és szorgalmas- de akit meg így felvettek úgy is hamar kiderül, hogy bírja-e vagy kibukik... - az meg mondjuk más kérdés hogy esetleg egy nagyobb tudásút szorított így ki az átszámítás miatt.


Ha jól emlékszem www.om.hu oldalon fennvan hogy hogy lehet átszámítani a külföldi érettségiket magyar pontokba, de ha más nem írj nekik üzenetet.

2010. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok, és az elsőre írom.


Nem. Nem fizetősön vannak!!!


Az angol és német karon fizetnek, Guo azt mondta félévente 2 vagy 4 000 000 Ft-ot.

2010. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

21:35


"Igen, lehet és mázlisták akik onnan jöttek ide.

Hogy miért? Mert ők jegyeket kapnak és nem százalékot.

És az ő ötösük 100%-nak számítódik itt be... "

hh 100%-nak ? kifejtenéd bővebben?

2010. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!