Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmussal megyek négy hónapra...

Erasmussal megyek négy hónapra Finnországba (jan.13. -tól május 13. -ig) hogyan lehet ott dolgozni a suli mellett?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem könnyű. A finn nyelevtudás nagyon fontos csak angol nem biztos, hogy elég lesz. Illetve szükséged lesz finn személyiszámra (henkilötunnus). Nem tudom, hogy azt megkapod-e. Finnországban az iskolákban vannak "tutorok" írj nekik levelet, biztos tudnak segíteni ebben. Hol fogsz tanulni? (én is Finnországban tanulok).
2011. jan. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Kajaaniba megyek a tanítóképzőre. A Nyíregyházi Főiskola testvérsulija, elvileg olyasmi, mint az (az is tanítóképzőnek indult és arra épül a tudományterület szerinti képzés). Amúgy szobrásztanuló vagyok, állítólag az is van ott, úgyhogy veszek fel műhelygyakorlatot is.

Visszatérve a melóra, tehát pl ilyet, hogy takarítás, segédmunka is nehéz találni? Angolul társalgási szinten beszélek, hivatalosan középfoknak megfelelő tudással, finnül alapfok, egy éve tanulok.

Nálatok hogy elérhetőek a tutorok, milyen irodát kell keresni, ha velük szeretnék beszélni? Mert ott lehet, hogy a helyi helyzetnek megfelelően tudnak segíteni, adott esetben a személyi számmal kapcsolatban felvilágosítani (négy hónapra nem tudom, adnak-e, nekem van nemzetközi diákom).

2011. jan. 2. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!