Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehetséges 1 gimnáziumi évet...

Lehetséges 1 gimnáziumi évet kint tölteni Angliában (ott tanulni gimiben, nem cserediákos progamként)?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor hol lehet erről bővebb tájékoztatást kapni?
2011. febr. 14. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, ezt bármikor megteheted, csak pénz kérdése.

Bármikor beiratkozhatsz egy angol gimnáziumba és járhatsz oda, csak ugye oldd meg a bejárásodat, más szóval legyen hol laknod. Meg hát ugye legyen valaki, aki eltart. Angliában vannak kollégiumok, meg bentlakásos iskolák is, szóval a lakhatást így meg lehet oldani, más kérdés, hogy nem lenne olcsó mulatság. Az ilyen bentlakásos iskolák elég drágák, van tandíj, stb., de ha a szüleid ki tudják fizetni, akkor mehetsz. De ezek elég elit helyek. De gondolom ott is vannak olyan állami középiskolák, amik biztosítanak kollégiumi elhelyezést a diákoknak, csak szerintem azt sem ingyen.


Ezen kívül vannak még olyan programok, amiknek a keretében ki lehet jutni Angliába tanulni, de ezek is drágák, csak itt családoknál helyeznek el általában (nem cserediákként).

2011. febr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy Angliában ha nem magán suliba jársz, akkor szinte kenheted a fejedre az oktatást, mert nem sokat fogsz tanulni.

persze ennek mennyi az alapja nem tudom, de minden esetre a legtöbb szülő magánsulira gyűjt a gyermeke megszületésétől kezdve.


Amúgy ha csak az angol miatt mennél ki, tudok ajánlani angol sulit Lengyelországban és Franciaországban. Pénzes, de adnak szállást, kaját stb. És nem cserediákos

2011. febr. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!