Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Belevágnátok? (Kérdésed túl...

Belevágnátok? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Természetesen nem ez alapján fogok dönteni, de hátha felhívjátok valamire a figyelmem,ami felett esetleg átsiklottam. Rengeteget gondolkoztam azon, hogy mitévő legyek, már nem 18 éves vagyok, felelőtlen meg végképp nem, tehát ez tényleg nagyon fontos számomra. Külföldre kell utaznom hosszabb időre, ez családi dolog, ebbe nem mennék bele. Jelentkeztem ottani egyetemre- most ez mind1 hol van, a kérdés szempontjából lényegtelen- orvosnak szeretnék tanulni, hiszen minden vágyam ez volt, amióta csak az eszem tudom, és az esély is kicsi rá, hogy ne vennének fel. A probléma a következő, orvosi mellett munka/diákmunka nem igazán jöhet szóba, a magas óraszám miatt. Első évben még valószínűleg kijövök a megtakarított pénzemből, a szüleim anyagilag támogatnának, így elég lenne a maximális 50 ezer forintos diákhitel havonta, ha csak nagyon minimális mennyiségű ételre költök, illetve a lakbérre rezsire. A hitel nélkül valószínűleg nem fogok kijönni 2. évtől kezdődőn, de mindent megteszek, hogy esetleg ha elkerülhetetlen lesz,legalább kitoljam 1-2évvel a hitelkérelmet. Mivel tudatosan tervezem a jövőm nem nagyon félek attól,hogy nem lesz munkám. Bár attól kicsit igen, hogy kezdőként milyenek lesznek a lehetőségeim 6év múlva. Még a diákhitelnek nem néztem utána, egyelőre csak elméleti szinten mozog a dolog, végig fogom alaposan olvasni a szerződést, de nagyon sok rosszat hallok,és most nem tudom,hogy ennyi a buta ember, hogy ígyis belevág, vagy ennyien nem képesek eligazodni mit,hogy kell és ezért járnak pórul. Itt olvastam, hogy még abban sem teljes az egyetértés, hogy kamatozik e a képzés alatt... Viszont ijesztő, hogy mire végzek kamatok nélkül kb. 3milliós adósságom lesz.Édesanyámmal kell lennem, ezért muszáj külföldre mennem. Csak apukám dolgozik, de az ő állása se betonbiztos sajnos, a támogatása nélkül a hitel is kevés lenne. Viszont ha csak várok, akkor nem lesz belőlem semmi.Mindenféle hiteltől irtózom, de talán ha befektetésként nézzük nem olyan vészes, mint amennyire annak tűnik. Mit gondoltok?


egy 23 éves lány


2011. márc. 10. 17:07
 1/5 A kérdező kommentje:

* kezdődően


Szóval a lényeg: Hitel nélkül csak 1 évet tudok fizetni, utána pedig a hitellel együtt már tudom a többit is. Viszont 1 kerestből élünk, és ha ne adj isten, apukám munkahelye megszűnik, akkor bukunk mindent. Más viszont nem érdekel, tudom, hogy kockázatos. Ellenben az is lehet, hogy minden rendben lesz,és nem lesz gáz, ha nagy baj lenne, talán megengednék, hogy dolgozzak 1 évet, aztán vissza, és esetleg megint, ha kell. Minden értelmes választ szívesen fogadok.

2011. márc. 10. 17:10
 2/5 A kérdező kommentje:
Kicsit hosszú voltam, még annyit hozzá tennék,hogy én ezt az országot nem igazán kedvelem, utána egy 3. országba mennék. Ide csak muszájból megyek.
2011. márc. 10. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Tul sok a félelém Benned, mit gondolsz éz jo kiundolo pont? Az sém mindegy meik országba mentek.Ha Nemet országrol van szo akor igen, nagyon komoly ösztöndijak vanak persze a legjobaknak, és alig van tandij.Szkaninav országokba is erdemes volna, ugy tudom ot sem nincs tandij EU tanuloknak.Remelem a kérdésémet joindulatunak vetted a valász még talan segitet.
2011. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kétely csak azért van bennem, mert nem szeretnék hibázni. Nem Németországba és nem Skandináviába megyek, viszont miután végeztem pont ezek közül tervezek választani.:) Ahova most megyek az adott, az teljesen mind1, oda KELL mennem, nincs választási lehetőség, és utána tervezek tovább állni. Köszönöm a válaszod! Várom még a többi érdemi hozzászólást.
2011. márc. 11. 17:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem annak is nezz utana hogy az adott orszagban milyen lehetosegek vannak osztondijra, kulonbozo tamogatasok igenybevetelehez. Lehet hogy ott is igenyelhetsz diakhitelt, ami talan kedvezmenyesebb es/vagy jobban kijossz vele mint a magyar diakhitellel.

Ha ahova mesz nem EU-s orszag, akkor annak is nezz utana, hogy a diplomadat hogyan tudod majd elfogadtatni es hogy szukseges lesz majd kulonbozeti vizsgat tenni vagy ilyesmi?

Amugy meg sok sikert es hajra!

2011. márc. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!