Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » "Beszélek" németül, de sajnos...

"Beszélek" németül, de sajnos nincs lehetőségem használni a nyelvet. Van rá lehetőségem, hogy Németországban vagy Ausztriában szervezett kereteken belül tanulhassam a német nyelvet, mint külföldi diák?

Figyelt kérdés
Pár hetes tanfolyamok érdekelnének, de nem tudom hol induljak el.Hallottam olyanról, hogy direkt külföldieknek szerveznek az adott országban tanfolyamokat, ahová úgy kell járni mint egy rendes iskolába: reggeltől délutánig. És, hogy olyan különböző nemzetiségű diákokat "raknak" egymás mellé, akiknek nincs közös nyelvük csak az, amit éppen "tanulnak" illetve fejlesztenek. Remélem érthetően leírtam mit akarok :-)
2009. febr. 22. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Goethe Institut (honlapját nézd meg) szervez ilyeneket, de elég drága, jellemzően pályázni szokták , olyanok , akik olyan munkahelyen dolgoznak, ahol támogatják, de lehet egyénileg is finanszírozni.
2009. febr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom mennyi idos vagy, de a nyari szunetre kimehetnel au-pair-nak, es a csaladnal tanulhatnad a nyelvet. Regisztralhatsz au-pair oldalakon teljesen ingyen. Ha mar nem jarsz iskolaba, akkor pedig menjel ki au-pair-nek egy evre, es a csaladtol is tanulsz, valamint jarsz kint nyelviskolaba.

A googleba ha beirod au-pair Nemetorszagban, Ausztriaban tobb lehetoseget is kidob, regisztralj be. En ezt tennem.

2009. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Lehet olyan hogy szünetben egy nyelviskola keretében tanuljad amikor is családoknál vagy elszállásolva, de ezért fizetni kell. Az au-pairkedés minimum fél év.

egyébként ha németben van ismerösöd ahol pár hónapra megszállsz akkor a VHS iskolák indítanak minden modulba, ilyen iskola egész némtország területén van de ezért is fizetni kell.

2009. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Vannak különböző ösztöndíjak,és ha sikeres pályázó vagy, akkor részt vehetsz ingyenes külföldi tanfolyamokon.

Én is érdeklődtem már, és nem kell ahhoz kitűnőnek lenni, hogy esélyed legyen rá. Ha jól emlékszem a Goethe nyelviskola honlapján van ilyen ösztöndíj pályázási lehetőség, de keresgélni kell és persze bízni a szerencsében! :)

2009. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a választ, a GOETHE INSTITUTE oldalán találtam olyasmit, ami érdekel :-)

köszi :-)

2009. febr. 24. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!