Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliai egyetemre való bekerül...

Angliai egyetemre való bekerülés? Mik alapján döntenek? A magyar érettségit nézik? Vagy inkább külön felvételit állítanak össze? Milyen eredményekkel vesznek fel? És a bachelor képzés diploma egyáltalán?

Figyelt kérdés
És a bachelor képzés diploma egyáltalán? Vagy hogy vannak ezek a megkülönböztetések? (alap- (bachelor), mester- (master) vagy posztgraduális (PhD, MBA) képzés) Ezek mik takarnak? A mesterképzés ugyanazt takarja, mint itthon? Ugyanolyan a rendszerük? Tudom, hogy sok a kérdés, de a legtöbbre nem találok sehol választ.
2011. máj. 6. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A képzésekről nem tudok semmit, de azt tudom, hogy Angliában az egyetemi jelentkezésnél nem az itteni jegyeket, vagy az érettségi eredményedet nézik. Van egy ismerősöm, 3,5 lett az érettségi átlaga, 4,00 volt a tanulmányi átlaga és Londonban jár orvosi egyetemre. Külön felvételi vizsgát állítottak neki össze, amit 100%ra írt - ott csak ezt veszik figyelembe.

Azt remélem tudod, hogy ott csak fizetős egyetemek vannak, egy fél év 1 milliónál kezdődik. Persze pályázhatsz ösztöndíjra de akkor jól kell teljesítened. Remélem tudtam segíteni.

2011. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nemzetközi érettségi vizsgát kell tenni, és nyelvvizsgát (asszem, ILTS a neve, vagy TOEFL). Ha ezek pengén sikerültek, jelentkezhetsz, de ott kint nem úgy működik az oktatási rendszer, mint nálunk.

A legjobb az lenne, ha a kiszemelt sulinál érdeklődnél

2011. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden egyetemenkent valtozo, meg az is, hogy negyedevekre vagy felevekre van tagolva.. Mivel minden egyetem magankezben van. SAT/ACT/MCAT vizsga kell egyetemtol fuggoen es gondolom valami nyelvvizsga is
2011. máj. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel Anglia EU-s ország, így elfogadják a magyar érettségit, nem kell nemzetközi.


Utolsó, a vizsgák amiket leírtál az USA-ban használatosak :D

2011. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Basszus, eskuszom amerikait olvastam:D Nem is ertettem miert beszel mindenki angliarol. Bocsi!:D
2011. máj. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyeneket kérdezel szerintem ne is jelentkezz. Lusta vagy felmenni egy angliai egyetem honlapjára és megnézni ezeket?

Egy csomó egyetem honlapján külön fel van tüntetve, hogy melyik országból mik a követelmények.


Nehogy hallgass arra aki azt mondta, hogy nem számítanak bele a jegyek/érettségi.. istenem... még szép, hogy számít. Fenn vannak az egyetemi oldalakon, hogy hova milyen érettségi átlaggal jelentkezhetsz. Ez alapján döntik el, hogy bekerülsz vagy nem. Van ahol 2 emelt szintű érettségit is kérnek.. van ahol egyet sem de biztos plusz pontot jelent mindenhol.


TOEFL nyelvvizsgán nagyon jól kell teljesíteni, ez a másik fontos szempont.


Amúgy Angliába nem hiszem, hogy mostanába mész, most emelték fel a tandíjat. Majdnem az összes egyetem évi 9000 fontot fog kérni tandíjnak, plusz élni is kell valamilyen pénzből.. ösztöndíjat LEHET, hogy kapnál de az nagyon minimális és megélni nem fogsz belőle, szóval csak akkor fog ez összejönni, ha millionos vagy.


Skóciában is vannak tandíjak, de ott sokkal kevesebb és sok esetben a skót állam fedezi a költségeket.

2011. júl. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!