Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Aki tudja ezekre a válaszokat...

Aki tudja ezekre a válaszokat kérem írjon?

Figyelt kérdés
Na az van h most ballagtam. Szakközépbe megyek ahol a spanyolt és az angol nyelvet tanulom + emelt színtben tanulom az informatikát. Azért jelöltem be szakközepet mert az ad értségit és + szakmát és ami két nyelvet tanulok az neekm fontos lenne a tovább tanuláshoz. Ahová szeretnék menni egyetemre az nem Magyarországon van hanem Dél-amerikai egyetemek érdekelnek. Remélem hogy a magyar középsulikból meglett jelölni a világ másik oldalán lévő egyetemeket is ez lehetséges? Most fogom kezdeni a 9.et és 4 év alatt elfogom tökéletesitenni az angolt és a spanyolt ? És az van h leírtam miért jelöltem be azt a szakközepet szóval Dél-amerikai egyetemek érdekelnek ott is színművészeti miből érdemes mkior válassztanom kell hogy miből éretségizzek milyen tantárgyból 2 lehett választani mert akkor egyértemű hogy az angol és a spanyol? Na és tisztában vagyok hogy itt nem csak kérdések hanem mások is elhangozztak de léci ha tudtok valmit írjatok. És ne azt hogy mennyire buta vagyok csak elszánt és nem tudom h h mégis h működnek a Dél-amerikai egytemek és ha színművészetree akarok menni pontosan miből kell éretségizenem és hogy felsőfokit vagy mégis milyen értségit tegyek le szóval ha valaki tudja léci írja meg. És hogy mit válasszak amibő éretégiznem kell ? És remélem hogy ott is működnek az ösztöndíjak mert hátrányos helyzetű vagyok és rosszak az anyagiak is. Szóval nekem minden félleképen ösztöndíj kéne az egytemre nagyon elszánt vagyok és pénzen sincs hogy nyelvet tanuljak de 4 év alatt el fogom tökéletesítenni azt a két nyelvet szóval ha tudtod bármit is kérlek írjatook. És ne szt h mennyire hülye vagyok.
2011. jún. 10. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy mennek amerikában a dolgok, de nem vagyok biztos benne, hogy ott jó-e az itteni érettségid. alapból magyarországon a színészeknek a huimán tantárgyakat nézik, tehát elsősorban a magyart, és gondolom töri vagy nyelv a másik. Az érettségi itt magyarországon úgy van, hogy van 4 kötelező:matek, magyar, töri, nyelv, és az ötödik vizsgatárgy a választható. tehát nem lehet 2nyelvből egyszerre érettségizni szerintem. Szerintem ott kint nem ér sokat az itteni magyar érettségid, vagy a törid.az lenne igazából a legjoibb, ha már a középsulit is ott végeznéd, ha annyira kiakarsz menni.gondolom általánosban is tanultál nyelvet, szóval beszéled valamennyire az angolt.
2011. jún. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én ezt pedig úgy hallottam hogy ha külföldre szeretnénk menni tovább akkor azt egész éretségiznem nekem kell lefordítanom és azt is úgy nézik most melyik az igaz nem tudod?
2011. jún. 10. 10:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

[link]


ezzel nagyon egyszerű lenne kimenned. ha a magyart teszed mle, fogalmam sincs hogy megy a dolog.

2011. jún. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
most ezt nem nagyon értem akkor nemzetközi érettségi szükséges ahoz h külföldön lehessen tanulni?
2011. jún. 11. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:
valahol azt olvastam, hogy csak nemzetközivel lehet, valahol azt, hogy a magyart is lehet honodítani. próbálj meg szétnézni googlebe. vagy ha majd elkezded a középsulit kérdezt meg ott. esetleg most is felhívhatjátok.
2011. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínűleg el fogják fogadni majd az itthon szerzett érettségid, de! csak akkor, ha hivatalos fordítást viszel róla.

2011. jún. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!