Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Ausztriában szeretnék...

Ha Ausztriában szeretnék továbbtanulni, akkor kell külön egészségbiztosítás? Az EU kártya jó valamire, előnyös ha azt kiváltom?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnálom, nem tudom hogy tanulás esetén is érvényes-e de azt tudom, hogyha van EU TB kártyád és nyaralsz akkor teljesen fedezve vagy. Nagymamám szörnyen lebetegedett olaszországban, egy hétig feküdt a kórházban és egy fityinget se fizettünk.
2011. aug. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A magyarországi egészségügyi ellátásra jogosult személy az Európai Gazdasági Térség tagállamának területén való ideiglenes tartózkodása során esetlegesen szükséges egészségügyi ellátásra való jogosultságát az Európai Egészségbiztosítási Kártyával, illetve az azt helyettesítő nyomtatvánnyal igazolhatja.
2011. aug. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 I am God válasza:

Én Ausztriában tanultam, kimész az egyetem elküld az idegenrendészethez, akik megadják egyetemi kérésre a letelepedési engedélyt (ideiglenes, amíg tanulóviszonyod van), aztán ezzel a papírral elmész a Krankenkassa-hoz és kiállítanak egy E-Cardot neked ami ugyanaz mint otthon a TAJ kártya.


Remélem tudtam segíteni.

2012. jan. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!