Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van aki közép iskola közben...

Van aki közép iskola közben ment ki Angliába?

Figyelt kérdés
Mennyire megoldható ez? Mennyiben más ott az oktatás? Hogy kezelik a külföldieket?
2011. aug. 25. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem Angliába, hanem Németországba, és középiskola 3. osztálya után, egy évre, cserediákként. Az oktatás teljesen más módszerekkel folyik, és a diákok napi hatszori megalázása és egyebek nélküli a tanítás (pedig a németek a "poroszok")

Remekül megéltem a magyar iskolákban tanult LEXIKÁLIS tudásomból )pedig csak 3,5-4-es átlagom volt), a gyakorlatban való alkalmazásokra ott jöttem rá. A nyelvtanulásra jól tudtam koncentrálni, és 2 hónap alatt többet tanultam, mint a magyar iskolákban 11 év alatt összesen.

Nekem nagyon jó családom volt, az osztálytársak is nagyon elfogadóak és türelmesek voltak. Persze egy-egy olyan kérdésre fel kell készülni azért, hogy "...és mivel közlekedtek? Lóval?" - vagy pedig "... akkor most elmagyarázom, hogy működik a tv távirányítója..." - de ez azért ritka volt.

Én nagyon jól éreztem magam, ha teheted, menj mindenképpen, és vissza se gyere - bárcsak én is ottmaradtam volna.

Persze, ha honvágyas vagy, és megőrülsz, ha nem eszed anyuci főztjét, és szeretsz apuci kezébe kapaszkodni, akkor el se indulj.

2011. szept. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ismerősöm - egy suliba járunk -, októberben fog kimenni Angliába. Ott is marad a családjával.
2011. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!