Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmussal Németországban?...

Erasmussal Németországban? Milyen tapasztalataitok vannak? Milyen szintű nyelvtudás szükséges?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ismerősöm, aki Németben volt kint. Tanult előtte, de sokáig nem használta, eleinte meg se mert németül szólalni, de aztán muszáj volt. Jó ösztöndíjat ad, gyorsan meg lehet tanulni németül. Én most au pairként vagyok kint, ha megtehetném Erasmussal is kijönnék.

Mellesleg a kaja, tisztálkodószerek, sőt sokszor a ruha is olcsóbb, mint otthon, ez se utólagos szempont szerintem.

2011. szept. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aha, köszi, hát az anyagiakat valahogy megoldanám, attól nem félek, csak a nyelv aggaszt abból a szempontból, hogy 4 éve csináltam meg a középfokú nyelvvizsgát azóta gyakorlatilag nem használtam, a konzulensem ma mondta, hogy el tudj intézni nekem hogy februártól kimenjek, de nem tudom elég-e 4 hónap arra hogy feljöjjek olyan szintre..
2011. szept. 12. 23:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Szerintem sima ügy. Nekem nincs nyelvvizsgám, 2 éve egyáltalán nem használom a németet, kb 3. hete vagyok kint, de megértek mindent amit mondanak szinte. Beszélni kevésbé tudok, de hát egyetemen inkább neked fognak beszélni, csoporttársakkal meg úgyis meg tudod értetni magad. Külföld az kihagyhatatlan lehetőség, én mindenképpen ajánlom!
2011. szept. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, semmiképpen sem szeretném kihagyni, minden szempontból hatalmas lehetőség:)
2011. szept. 13. 17:08
 5/9 anonim válasza:
100%

Helló!

Én Frankfurt am Mainban voltam kint Erasmussal a 2008/2009. tanév nyári szemeszterében. Szak: Sport.

Német nyevtudás: középfok, de minimális nyelvtannal, nagyobb szókinccsel és sok bátorsággal. :)

Tapasztalatok:

- A kinti koordinátorom nagyon sokat segített volna, de nem volt rá szükség.

- A tanárok mindegyike megértő volt, és figyelembe vette, hogy én bizony nem az anyanyelvemen hallgatom a kurzusukat, és ha szükséges volt a számonkérésnél kaptam némi plusz időt, esetleg magyarázatot.

- A hallgatótársak között akadt, aki először azt hitte, hogy csak "zárkózott" vagyok, de amikor kiderült, hogy "vendégművész", elkezdték mesélni a balatoni sztorikat, fitogtatták a magyar szókincsüket, és segítettek mindenben, amiben kellett.

- A hétköznapi életben (bolt, utazás, közlekedés, ügyintézés) sem okozott gondot a kommunkiáció. De sosem árt, ha az embernél van egy zsebszótár, mivel az embernek sosem lehet elég nagy a szókincse.

>>> A nyelv nem akadály, bátran kell beszélni! Te beszélsz németül, ők nem beszélnek magyarul, szóval Te vagy nyeregben. Emiatt ne érezd hátrányban magad!

És még egy dolog: az Erasmusosok egymást közt inkább angolul beszélnek - ha beszélsz oké, ha meg nem, elkezd rád ragadni az is, és ha nem tudod követni, szólni kell, hogy "Álljcsi, folytasd már németül!"

Az anyagiakat tekintve pedig a'szem elmondhatom, hogy az ösztöndíjjal együtt, nem jöttem ki rosszabbul, mint itthon.

A tárgyak elfogadása és az itthoni tárgyak teljesítése kicsit mókás, de ez sem okozott gondot.

Rengeteg papírmunkával és kötelezettséggel jár egy ilyen 'buli', de megéri. Én mennék újra.

A nyelvtudás miatt ne félj! Pláne ne, ha kiutazás előtt még rá is tudsz fordítani egy kis időt a tudásod felfrissíésére!

2011. szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 HoMa válasza:

Én Münchenben voltam, nem túl nagy nyelv gyakorlattal. Az alap társalgáshoz elég volt a pár éves középfokú, de bele kellett jönni. A német tárgyaimat is megértettem nagyrészt, de vizsgázni már csak angolul mertem elmenni :)

Ha már a pénz szóba került: Münchenben szűkös a keret, de csak a szállás magas ára miatt...


(Ha részletesebben érdekel, milyen volt a félévem, írj privátba!)

2011. szept. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a részletes infókat, kedves utolsó válaszoló, kicsit később írok privit is:)

2011. szept. 29. 17:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak fél évre lehet menni?
2015. márc. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ausztriában volt vlk?
2015. márc. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!