Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan juthatok be az USA-beli...

Hogyan juthatok be az USA-beli, bostoni Berklee College of Music-ra? (lent)

Figyelt kérdés

Minden álmom - és szerintem sok zenésznek -, hogy a könnyűzene egyik fellegvárában tanulhasson. Ez egy amerikai egyetem, a Berklee Zeneakadémia Bostonban. Basszusgitár szakra mennék egyébként. Ösztöndíjjal felvehetnek, hogy kell megpályázni innen? Vagy államilag támogatják, az lenne a legjobb, ha nem kéne fizetni érte vagy ez másképpen nem oldható meg, csak ha több százezret perkálok egy félévért?

Segítséget várok külföldön tanulóktól, zenészektől, vagy azoktól, akik jártasak a témában, többiek is nyugodtan szóljanak azért hozzá! Köszönöm szépen :)


2011. szept. 22. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában fizetős az egyetem mindnenkinek, és csak úgy mentesülnek fizetés alól, ha elnyernek ösztöndíjat a tanulók. Az pedig inkább a tehetségesebbeknek jár, és aligha egy külfödinek. Ráadásul ahhoz, hogy ott tanulj, egy nagyon komoly vizsgát meg kellene csinálnod.


De igazából nem nagyon tudom komolyan venni a kérdésed, hiszen állítólag a legnagyobb álmodról van szó, mégsem olvasl utána ilyen alap dolgoknak.

2011. szept. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel maganegyetemrol van szo, vicces lenne az allami tamogatas :)

A tobbszaszezer nagyon karitativ lenne, gondolom milliokra gondoltal, forintban. Bevallom, az eletben nem hallottam meg errol a college-rol, holott Bostonban tanulok ket eve, de igaszsag szerint LAC-bol rengeteg van az orszagban, Boston eleve Az USA Athenja, masreszt meg bevallottan gozom sincs a zenei intezmenyekrol, 1-2 New York-it leszamitva. Szaoval nyilvan neves konnyuzenei college ez, csak le vagyok maradva :) Azt most latom viszont, hogy az egyik campusa, vagy epulettombje nincs is messze innen, a folyo masik oldalan, a HBS-hez viszonylag kozel.


A kerdesre valaszolva: zenei kepzesekben a tudasom nulla, viszont gondolom a rendszer hasonloan mukodik mint altalaban az egyetemeknek, legyenek azok magan vagy allami, tehat TOEFL v. IELTS megfelelo eredmennyel alap, aztan gondolom valami vizsga is kell, amiket normal esetben tudok, de a zenei az abnormal eset :) Biztos vagyok benne, hogy vannak teljes osztondijaik, bar ezek BA szinten sokkal nehezebben elerhetoek, mint folotte, de tenyleg nem tudom, zenei ugyekben hogy megy ez.


A legegyszerubb persze felmenni a honlapjukra, tajekozodni, esetleg emailt irni az adminisztracionak, leirva, hogy veled mi merre, es tanacsot szeretnel kerni.

2011. szept. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Köszönöm szépen az információt, akkor ezek szerint van remény, hogy bejussak oda, mert a tehetség adott, az angolom pedig középszintet verdesi, és még csak 15 vagyok.

1: Nem baj, ha nem vetted komolyan a kérdést, rákerestem, de nem tudtam igazából, hogy mire és hogy, így nem is igazán találtam meg, de most kicsit tisztábbak a dolgok.

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

2011. szept. 23. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az angoltudasod a kozepszintet verdesi 15 evesen, akkor nagyon-nagyon bele kell huznod ezen a teren (is)...
2011. szept. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!