Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetemről, főiskoláról...

Egyetemről, főiskoláról mennyire könnyű kijutni külföldre?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Erasmus ösztöndíjjal egész egyszerűen ki lehet jutni. Persze kell tudni vagy angolul, vagy az adott ország nyelvén, meg pár kritériumnak meg kell felelni.


Azon a fősulin, ahova én jártam, így néz ki most a kiírás:

[link]

2009. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Bocsi, ez az oktatóknak szóló, amit belinkeltem.


Találtam egy régebbit hallgatóknak, azt belinkelem:


[link]

2009. ápr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mármint ösztöndíjasnak vagy utána dolgozni? Nálunk mindkettő megoldható volt, de ez szakfüggő.
2009. ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
attol fugg h melyik orszagra gondolsz. EU-s allamokba konnyebb. Ausztralia, Uj Zeland jol jon egy honosithato diploma lehetoleg egyetemi, vagy egy jo szakma. Bevandorlasi hivatal lapjan rajta vannak az elismert vegzettsegek es szakmak. ez alapjan letelepedesit lehet kerni. en anno igy jottem ki. ha nincsen meg a megfelelo szakma akkor azt itt el lehet vegezni. ha erdekel bovebben kuldj privit es leirom reszletesen.
2009. ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tényleg attól függ, hogy hova akarsz, vagy mik a céljaid. Elég kevés infót adtál meg.

Én voltam kinn erasmus ösztöndíjjal is, aztán utána éltem egy másik lehetőséggel is. Dániában a most csatlakozott Eu-s országoknak teljes ellátást fizetnek a népfőiskolákon. Egy fél évet kinn töltöttem, tanultam és nagyon megérte anyagilag. Jobban kijöttem mintha itthon maradtam volna...:P Jó kapcsolatokat is kialakítottam. Szerintem jelenleg ez a legkönnyebb kijutási forma külföldre ugyanis semmilyen előírás nincs, hogy minek kell megfelelni. (angol nyelvtudás legalább alapszinten nem árt, de még az se feltétel)

Ha érdekel nézd meg a linket:

[link]

2009. máj. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van egy csomó ösztöndíj, csak utána kell nézni... Az Erasmus irodán kívül (azt inkább akkor javaslom ha önerőd is van, mert az kiegészítés, önmagában nem sok mindenre elég főleg nyugaton) érdemes nézegetni a MÖB honlapját, www.scholarship.hu ott országra bontva keresgélhetsz...

Először azonban célszerű tudni hová szeretnél menni, tehát felvenni a kapcsolatot egy kinti egyetemmel ui sok ösztöndíjhoz kell a fogadólevelük. Ezt meg lehet tenni közvetlenül is az adott egyetem honlapján megkeresve a nemzetközi kapcsolatok felelősét, de célszerűbb vmelyik tanszéken keresztül az oktatók kapcsolatait felhasználni, szóval először tédékázz valahol egy ideig, és ők is be tudnak ajánlani, legalábbis nálunk (BME) így megy.

Sokminden függ a szakodtól is, ha pl nyelvszak akkor van egy csomó nyelvtanulási ösztöndíj... Vannak még azok az ösztöndíjak amik csak egy részt adnak tehát neked is pénzedbe kerülnek rendesen, pl ATHENS, vagy BEST... mindnek van honlapja, utána kell nézni...


Én voltam így Toulouseban, Párizsban, Frankfurtban, Moszkvában, szóval lehet utazgatni... :)

2009. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!