Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy kaphatok tartózkodási...

Vacak626 kérdése:

Hogy kaphatok tartózkodási engedélyt?

Figyelt kérdés

Szlovákiából származom és most az iskola miatt kellene egy ilyen engedély.

Mi kell hozzá?


2011. okt. 4. 17:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tartozkodasi engedely hova? Szlovak allampolgarkent egyetlen EU tagallamban se kell tartozkodasi engedely...
2011. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Bizony kell tartózkodási engedély,az összes Eu tagállamba,ha 3hónapnál többet maradsz! Ezt nem úgy kell érteni,hogy majd 3havonta hazajössz és kezdődik újra, hanem egy évben. Én most az orvosit csinálom szintén eu-s tagországban,nekem is rengeteg időt/pénzt és nem utolsó sorban energiát vett el a tartozkodási engedély beszerzése. Kell az egyetemtől igazolás,meg még egyéb dolgok,amiket az adott ország megszab. Ha nem szerzed be,annak komoly következményei lehetnek. Egyedül kell intézned,szépen elmész az adott ország bevándorlási hivatalába és ott intézed. Eszedbe ne jusson nem megcsináltatni, mert egyrészt nem fogsz orvosi kezelést kapni mindig eu-s betegbiztosítási kártyával,mellesleg ha véletlen igazoltatnának,vagy valami baj történne,és kiderülne,hogy hosszabb tartózkodást folytatsz,ami nincs bejelentve,akkor kitiltanak az országból. Pl. Németországból 3évre minimum.
2011. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Leírom mindenestre,hogy nekem mik kellettek diákként:


- Egyetemtől iskolalátogatási,és ezen felül egy speciális igazolás(erről az iskolában tudni fognak)

- Betegbiztosítás az adott országban.

-Forintban átszámolva 1.5millió forintos összeg igazolása bankszámlán,hogyha megszorulnál legyen pénzed,ezzel el akarják kerülni,hogy az állam szociális rendszerét igénybe vedd,sőt igénybe se veheted.

-Igazolás,hogy ezen felül a szülők havonta tudnak neked pénzt küldeni,ez általában az az összeg,amiből ott havonta egy diák ki tud jönni, nekem ez havi 200.000 forint volt. Szüleidnek vagy bankszámlakivonattal vagy egy papírral kell igazolniuk,amit a munkahelyükön tudnak kérni.

-Lakcím igazolása,tehát már előtte egy albérletet ki kell venned,vagy kollégiumot kell kapnod, de általában azt nem kapnak külföldiek,ha igen,akkor pedig később,mint ahogy le kell adnod a papírjaidat, ezt rögtön az első három napban kell megtenned,amit felvettek. Ez a kötelező és hivatalos szabály.

-Hiteles másolat a a magyar személyidről,lakcímkártyádról.


Ha ezek nincsenek meg nem kapsz letelepedésit diákként, ez nem is egészen letelepedési inkább "tanulói-vizum"régen úgy hivták,ma már nem hívhatják úgy az Eu miatt,de ugyanúgy kötelező, szóval sok minden nem változott,kivéve azt,hogy régen nemet mondhattak ha ezek meg is voltak,ma már kötelesek igent mondaniuk,ha mindened megvan. Az összeg viszont országonként változik. Ha van kérdésed még,akkor írj.

2011. okt. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ja,azt kifelejtettem,ha van tandíjad,akkor mivel külföldi vagy,és kell ez az engedély,sajna neked muszáj egyben kifizetned,mert az is szabály,hogy az első évről igazolni kell,hogy kifizetted a tandíjat.
2011. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Elnézést,értelemszerűen akkor a szlovák személyidről...Nem tudom,hogy egyetemista vagy középiskolás vagy e, de a rendszer ugyanaz.
2011. okt. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D
2011. okt. 5. 16:42
 7/17 anonim ***** válasza:

Ooo..nem tudom, en a BA-t Angliaban csinaltam, es nekem bizony semmifele tartozkodasi engedely nem kellett soha, pedig ott toltottem negy evet (BA+MPhil).


Annyirol tudok csak, hogy talan iden aprilisig v. majusig, ha EU orszagban dolgoztal, kellett regisztralni, de mivel iden letelt a csatlakozas ota7 ev, ennyit se kell (Regisztralni a munkat illetoen kellett, viszonyt ha egy helyen eltoltottel egy evet, utanna mar nem kellett tobbszor regelni). Anglia persze nem alkalmazott semmit, szabadon mehettek a junkavallalok, Nemeto es Ausztria iden oldotta fel, mert fel kellett oldaniuk - nem lehet, hogy ezert, es ezzel kapcsolatban keleltt endegelyt kerned? Ebben volna logika, hiszen ezek az orszagok nem engedtek a szabad munkaero-armalast az idei evig. Viszont ha igy van, es ezert kellett engedely, akkor is, meg ezeknel az orszagoknal (es mindenhol mashol) a csatlakozas ota eltelt 7 ev elteltevel ilyen mar nincs.


Azert is erre gyanakszok, hogy ez volt az oka, hiszen ahogy emlitettem, nekem soha nem kelett ilyesmi 4 ev alatt. De azt ketlem, hogy meg mindig kene barhol is..

2011. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nézd, ez minden Európai országban mindigis kötelező volt,és most is az, ha egy brit jön ide neki is,sokan nem tudnak róla. Ezek szerint te se tudtál, sok ilyen ismerősöm van,és sok olyan is,aki megütötte a bokáját,pl. Angliában is. Semmi köze a munkavállaláshoz, ez mindig szabály volt,és marad is valószínűleg kérdezz meg szakértőt.
2011. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

európai.


Szóval ez 100%,attól,hogy te nem tudsz róla,még így van.

2011. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Elnézést, az ismerőseim tudtak róla,csak azt gondolták eu révén nincs jelentősége. Pl. a legtöbb francia,osztrák,és néhány brit egyetemennél is ott virít az oldalon rögtön ez a szabály, és valószínűleg az összes többi országnál is,hisz kötelező ezt közölni,de az alaposabb utánajárás a jelentkező dolga. Én nem is értem,hogy a te figyelmed ez hogy kerülhette el,nagyfokú hanyagságra vall,ne is haragudj,de nagyon mázlista vagy,hogy még ott vagy ahol....ha még mindig kint vagy.
2011. okt. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!