Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi mindent kell elintéznem ha...

Mi mindent kell elintéznem ha egy félévet külföldön szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
Szóval Németországban szeretnék tanulni egy félévet. Lehetőségem meg van rá, szóval azt szeretném tudni, hogy mi mindent kell elintézni, hogy ez kivitelezhető legyen? Gondolok ilyenekre mint pl: átjelentkezni másik iskolába és hasonlók..
2011. okt. 20. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy cserediákként mennél-e vagy magánúton. Esetleg van-e a két suli között megállapodás, hogy elismerik a tantárgyakat.
2011. okt. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
magánúton mennék ki mert a cserediákprogramok elég drágák és Németo.-ban van rokonunk. Az ottani iskolákkal nem áll kapcsolatban a jelenlegi sulim.. egyáltalán lehetséges az ilyen? és akkor mik a teendőim, hogy ez meg is valósuljon?
2011. okt. 22. 09:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Erről a sulidat kell megkérdezned, hogy elmennél egy félévre és hogy később azokat a tárgyakat elismerik-e. A német iskolát pedig szintén, össze kell hasonlítani a tantervet, meg hogy befogadnak-e arra az évfolyamra, amire most otthon jársz. E-mailezd le velük, ez iskoláról iskolára változik.
2011. okt. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 eszta41 válasza:

A lányom iskolájában épp tegnap egyeztettem ez ügyben.Mi is magánúton tervezzük, mert így sokkal olcsóbb. (amit a nyelviskolák szerveznek azok millión felül vannak)

Gyakorlatilag ugyanúgy néz ki a helyzet, mintha Mo-on mennél másik iskolába. A kinti iskolától kell egy papír, hogy fogadnak.

Nem tudom hány éves vagy, hányadikba jársz itthon.

Az én lányom most 9. osztályos. Úgy csináljuk ezt a dolgot, hogy azért a fontos dolgokról itthon se maradjon le, ezért kb. májusban fog kimenni. Akkor itt már majdnem vége a tanévnek. Németországban viszont július közepéig -végéig tart. Tehát 3 hónapig fog kint iskolába járni úgy, hogy itt már le lesz zárva. De ezt időbe jelezzétek az itteni tanároknak, hogy osztályozható legyen előbb. (egy félévben 3 osztályzat kell hozzá. Ha hasonló korú vagy ezt javaslom neked is. 3 hónap is hosszú idő kint, a nyelvtudásod ennyi idő alatt is óriásit fejlődik! És évente megismételhető. A német oktatásról itt egy link, olvasd át! A többi rész is hasznos lehet! Ha van kérdésed szívesen válaszolok!

[link]

2011. nov. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
eddig egy teljes félévet akartam,de ez a 3hónapos ötlet jobban hangzik(: szóval köszönöm a választ(:
2011. nov. 30. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!