Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tanul valaki az Egyesult...

Tanul valaki az Egyesult Kiralysagban orvosin?

Figyelt kérdés

Mennyire nehez a szaknyelv? Tanulhato?


Milyenek a szamonkeresek?

Milyen targyaid vannak?

Szereted a sulit es az ottani kozosseget?

Osztondijakbol el lehet lenni?


Es a legfontosabb a felveteli milyen volt?


Bocsanat a sok kerdesert, de nem tudom eldonteni h itt maradjak vagy elmenjek kulfoldre?


Koszonom mindenkinek aki a kerdesre valaszol!


2011. okt. 25. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

[link]


[link]


Miért lenne egyáltalán nehéz a szaknyelv? Ha nem tudsz angolul, úgysem jelentkezhetsz nem csak orvosira, de más helyre sem. És azt, hogy tudsz-e angolul azt nem te döntöd el, hanem meg van határozva, hogy milyen típusú és szintű nyelvvizsgákkal lehet jelentkezni. Mondjuk IELTS nivó 7-től. Szerinted milyen tárgyak vannak egy orvosi egyetemen? Lehet, hogy több óra és számonkérés van pl. kommunikációból, ami Magyarországon nem az erősségük, de attól még nem kell nagy ész hozzá, hogy az orvosi egyetemen kb. mit kell tanulni.


De mindezek ellenére azt kell legelőszőr felmérned, hogy te vagy a családod rendelkezik-e a sok-sok millióval, ami a tandíjra és a megélhetéshez szükséges Nagy-Britanniában 6 éven át?

2011. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tanultam mar orvosi szaknyelvet. Az erdekel mennyire nehez mas nyelven tanulni.


A valaszod amugy tok felesleges volt, mert nem a kerdesekre valaszoltal.

Ismerem a google-t es az atlagnal kicsit jobban keresek, tudom hany pontot kell a nyamvadt nyelvvizsgajukon elerni.


A tandij utan meg olvass utana mert nem kell elore tobbmillio. A brit rendszer kisse normalisabb es jobban szervezett mint ez a kaosz ami itt van...



A tantargyak meg nyilvan vannak az alap ami mindenhol es ami hozzajon valamint ez egyetemenkent valtozik hogy melyiket melyik evben tanuljak. Ennyi.


Ha nem tudsz a kerdesre valaszolni akkor inkabb ne is irj, konyorgom...

2011. okt. 29. 18:04
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Tudom, hogy nem tetszett a válaszom, de azért alakult ilyenre, mert te leginkább olyan kérdeseket tettél fel, amik majd akkor lesznek relevánsak, ha már 1-2 kört megnyert az ember, ugyanis nem hiszem hogy az EU-ból olyan nagy eséllyel indulnának a jelentkezők a nagy-britanniai orvosi egyetemeken. Az okok nagyon egyszerűek, azokon már nem lehet keresni, mert ugyanannyit fizetnek, mint a hazaiak és oda, ahova sok külföldi jelentkezik, általában kvóták vannak meghatározva számukra. Ha olyan jól informált vagy, akkor láthatod, hogy egy EU-n kívüli jelölt közel 4x annyit fizet, mint egy EU-s jelölt és az is olyan 3200£ körül van. Egyébként sehol nem írtam, hogy előre kell fizetni, hanem azt, hogy előre kell gondolkodni és tudni, hogy ekkora megterhelést lehet-e vállalni ennyi éven keresztül?


"Felvételire", ami nem felvételi, hanem egy beszélgetés csak akkor hívnak be, ha néhány kört már megtettél és azokon az akadályokon túljutottál. Abban a nagyon normális országban nem kötelező objektív kritériumok alapján felvenni senkit a felsőoktatásba, mint "itt", ahol minden olyan rossz, mert most már nem akarják ingyen adni azt, amire más országokban az emberek ingüket-gatyájukat ráfizetik.


[link]


Ha esetleg tudsz németül, akkor átkopírozom neked ide, hogy mit írt egy német jelentkező, aki 2 évig Nagy-Britanniában járt középiskolába, amit kiváló eredménnyel végzett, mégsem vették fel egy orvosi egyetemre sem a 4 közül, ahova jelentkezett.


"07.09.2006, 17:07

Hi,


ich bin zwei Jahre in England zur Schule gegangen...habe dort auch mein Abitur (IB) gemacht und habe mich erfolgLOS an versch. Unis über UCAS beworben.

Wenn du spezielle Fragen hast, schreib mir einfach eine PM


Im Allgemeinen ist zu sagen, dass es in England MINDESTENS genauso schwer ist einen Studienplatz zu bekommen wie in D-Land.


Ich kenne deinen akademischen Hintergrund nicht. Auf der Deutschen Abiturskala brauchst du mindestens einen Notendurchschnitt von 1,5 und musst Chemie, Bio, Physik, Mathe (2 davon) am besten als Leistungskurs gehabt haben.


Für die Bewerbung über UCAS musst du ein Personal Statement anfertigen, in dem du deine Intention Medizin zu studieren näher erläuterst und dich auch sonst von deinen interessanten Seiten vorstellst.


Weiterhin brauchst du jemand, der dir eine Reference (z.B. Lehrer) schreibt, aus der deine besondere Begabung/Eignung für das Medizinstudium nochmals hervorgeht.


Wenn du die Vorauswahl geschafft haben solltest (ich war nicht bei einer der 4 Unis erfolgreich, obwohl ich mit einer Prediction von 1,2 ins Rennen gegangen bin und die Reference einer Schule hatte, welche jährlich 10-20 ihrer Absolventen nach Oxford und Cambridge schickt), wirst du zum Interview eingeladen, indem du dich dann persönlich vorstellen darfst und deine "Tauglichkeit" überprüft wird.


Aus subjektiver Sicht (wahrscheinlich weil ich nirgends genommen wurde :-oopss :-D :-)) ) glaube ich, dass es ausländische Bewerber schwerer haben, da sich die Unis natürlich auch fragen, weshalb ein Deutscher nun gerade einen englischen Studienplatz in Anspruch nehmen muss, wo doch gerade D-Land eine recht solide Medizinerausbildung haben soll.


Bewerbungsschluss: 15. Oktober für das WS2007 (also jeweils ca. ein Jahr im Vorraus)


PS: GANZ WICHTIG: Du brauchst eine Menge work-experience (zuviele Praktika und soziales Engagement geht nimmer :-oopss ), sonst wird deine sofort auf den Recycling-Stapel transferiert.



EDIT: Pre-Medical Entry bieten einige Unis für Leute an, die von der Oberstufe nicht ausreichende naturwissenschaftliche Kenntnisse mitbringen. (also nicht Chemie, Bio etc. auf hohem Niveau hatten) Insgesamt gibt es aber nur recht wenige Plätze für diese "Vorbereitungsjahre".

Die 4-jährigen Kurse sind nur für Bewerber interessant, die schon eine medizinische Ausbildung hinter sich haben oder ein naturwissenschaftliches Studium abgeschlossen haben."

[link]


Itt van, hogy mik az alapvető kritériumok, amik teljesítése sem garantálja felvételit, mert pl. minden szentnek maga felé hajlik a keze.


[link]


Ösztöndíjakból biztosan el lehet lenni, ha adnak, de a fenti weboldalon rajta van, hogy EU állampolgárok jogosultak lehetnek diákhitel felvételére, szóval "may be eligible". Másik helyen meg ott áll, hogy akkor, ha 3 éve a UK-ban laknak, amihez nyilván megvizsgálják, hogy milyen címen is? Arra nem lehet számítani, hogy majd a tanulmányok mellett eljársz mosogatni, mert ahhoz tól nehéz egy orvosi és túl megeröltető a segédmunka, amire különben is sok más is ácsingózik. A nehézségekhez képes az angol nyelvtudás már peanut. Persze nem azt jelenti, hogy nem kell vele próbálkozni, de ahhoz szerintem nagyobb kezdeményezőkészség szükséges, mint itt feltenni néhány kérdést, ugyanis az ottani felsőoktatási intézmények weboldalain gyakorlatilag minden megtalálható, tehát pl. a teaching methods is, de nem kell meglepődni, ha nem sikerül.


Most jutott eszembe, hogy Magyarországon is lehet járni angol nyelvű orvosképzésre. Tudom, hogy nem ez a lényeg, de valami oka mégis csak van, hogy onnan is idejönnek tanulni.

2011. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nah maris mas a hangnem.


Az akadalyokat is tudom, mondom h elolvastam amit csak lehetett.

Es beszeltem mar egy brit novel aki a kulfoldi egyetemeket es kepzeseket jott bemutatni Magyarorszagra.

Nagyon hajtott h menjek ki, a hiteleket is ismerem h adjak. /igen, a neten egyik helyen ezt irjak a masikon meg azt h csak bizonyos esetekben "munkavallaloi vizum" vagy munkakereso vagy ennek a rokonakent avgy jogos osztondijra meg vannak meg a torokos dolgok de ezeket is mindig ossze-vissza irjak/


Tandijat azt tuti fizetik.

Osztondijak kkzul mar nem mindenre jogosultak az Eu-sok csak akik 3 eve ott laknak, vagy amit fentebb irtam.

A no azt mondta nem para erre is adnak penzt.


Igazabol. Azon huztam fel magam, hogy konkretan tapasztalatra vagy ismeros tapasztalatara lettem volna kivancsi.


Az egeszbol am a mas nyelven valo tanulastol tartok picit, de max. korbenezek vmi kulfoldi nyelvu konyveket arusito boltba elolvasni par oldalt.


Angolbol mar egyszer nekialltam teszt IELTS-et tolteni, sztem gagyi... vagyis aki nehezebbnek mondja a felsofoknal annak uzenem h inkabb egy jo eros kozepfok az a teszt. Tulertekelik.


Ah annyira elmennek innen...


/ egyebkent am tokre meglepett h nem is vagyok olyan gyoker nemetbol mint hittem, es most utasitottam el egy 60000-es forditasi egynapos melot... Next time.../

2011. okt. 29. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A diákhitelt az veheti fel, aki saját maga előtte 3 évig ott dolgozott vagy ott dolgozó EU-s állampolgár eltartottja, én úgy olvastem ezt anno.


Én csak azt nem értem, hogy miért pont a "szaknyelv"-től félsz? Az a szaknyelv, hogy tessék mondani Miller úr, hányszor volt széklete az elmúlt héten? Ami meg latin/görög azt úgyis meg kell tanulni külön Magyarországon is. Arról nem is beszélve, hogy az angolban rengeteg ilyen kifejezés be van épülve a köznyelvbe, úgyhogy az már nem vmi extra.


Szerintem lépj kapcsolatba a nővel és fogd a szaván, ha tényleg az orvosi egyetemeket ajánlgatta és nem mást, mert nagy különbség van a dolgok között. Pl. nem csodálkoznék, ha matektanárnak kerestek volna hallgatókat, mert azokat is lasszóval fogják. Egyébként pedig mindehova lehet küldeni egy érdeklődő e-mailt, az nem kerül semmibe, már ha megadják az e-mail címet, mert sok helyen csak telefonszám van feltüntetve - a szó elszáll ugyebár.

Nagy-Britanniában van még egy másik lehetőség is - ott van orvosi már diplomások számára is, az 4 év. Ha netán már van vmilyen felsőfokú legalább jó 4-es végzettséged, akkor csak erre jelentkezhetsz. A leírást megtalálod a weboldalon, amit átküldtem, asszem a graduate vagy mature students között.


Én azért nem vennék erre mérget és nem is fecsérelném el az éveket a várakozással, mert lehet, hogy csak ötödszörre vesznek fel. Én jelentkeznék M-on addig is orvosira és megpróbálnám akár különbözetivel is az átvételt a 3. évtől, mert az ma már kb. mindenhol úgy van, hogy az első két év az alapozás, amikor még nem igazán medicinát tanulnak a hallgatók. Sok német diák jár ide erre a két évre, utána már hazamennek, mert addigra otthon (is) többen kibuknak vagy nem bírja a gyomruk és felsőbb szemeszterre már van hely. Valószínű így van ez GB-ban is. Vagy még a 3-éves OKJ ápoló képzés is szóba jöhet, mert azzal az EU-ban mindenhol el lehet helyezkedni és azzal már jobban található kvalifikált melléktevékenység. Mendennek persze csak akkor van értelme, ha csak és kizárólag orvos akarsz lenni és nem mindenáron "innen" elpályázol. Még érdemes utánanézni a Community College intézményének is, mert lehet, hogy ott nem kell fizetni és hátha onnan már jobban lehet lépi valamerre.

2011. okt. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Minek kell körülnézni egy könyvesboltban? Nincs tele a net? Nincs annyi életed, hogy azt a "szaknyelvet" elolvasd, amit ott találsz.


[link]

2011. okt. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Mentek a zold kezek!


Csak es kizarolag orvosi erdekel, semmi mas :)


A konV meg lassz, nem tudom hogyan irnak le angolul mondjuk egy biokemiai folyamatot, de am tenyleg luke vagyok mert wikipedian is tuti van olyan szoveg :) kemait anno meg irtam angolrol magyarra extrakemias temamrol nem volt sok magyar anyag es eloadast kellett belole irnom... lehet meg jol is jon h ennyit kellett ilyenek utan kutatnom- amit akkor utaltam.

2011. okt. 29. 23:35
 8/9 A kérdező kommentje:

Az atjelentkezeses dolgok se rosszak.

Azt neztem h az elso ket ev altalaban alapozo minden eus egyetemen.

2011. okt. 29. 23:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Szerintem magadban bízz, mert mindenki más véleménye, ami nem fakt, az csak szubjektív dolog és csak mellékes lehet. Hidd el, ha nekiülsz az internetnek 2 hét alatt mindent megtudsz.


A biokémia az nem orvosi szaknyelv, hanem Mo-n is egy nehéz szaktárgy. Ahhoz nem szaknyelvismeretre van szükség, hanem tárgyi tudásra. Pl. a glukoz dehydrogenaz mittutoménmicsoda angolul is úgy van, de ki tudja, hogy mi az? Itt lehet pl. ilyesmit is olvasgatni : [link]


A Medicina Könyvesbolt hálózatban lehet kapni idegen nyelvű tankönyveket.


Nekem az az érzésem, hogy te nem is Mo-ról írsz ilyen ékezetnélküli szövegeket és akkor már megint máshogy nézhet ki a dolog, de azért sok szerencsét!

2011. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!