Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi lenne a leglogikusabb...

Mi lenne a leglogikusabb megoldás?

Figyelt kérdés
Szóval jelenleg 9.-es vagyok és 11.-ben szeretnék Francia országban tanulni egy évig nyelvet ezt az évet halasztanám.De viszont anyukám németországvan kezdett el dolgozni és azt szeretné hogy mennyek ki vele már most ami nagyon jó lenne mert az egy másik nyelv tanulási lehetősége.De viszont nem tudom hogyan lenne logikus és hogyan járnék a legjobban mert viszont nem szeretnék "25" évesen érettségizni és az osztályomat is szeretem.
2009. máj. 14. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kétszer egy évet halasztasz, akkor még nem 25 évesen fogsz érettségizni, hanem 20-21. Az a világlátás,tapasztalat és nyelvtudás, amit kétszer egy év külföldi tanulás alatt felszedsz, pótolhatatlan! A későbbi munkába állási esélyeidet is növeli.Szerencsés vagy, hogy ilyen lehetőségek állnak előtted, használd ki mind a kettőt. Aztán úgy is elsülhet a dolog, hogy haza se jössz, hanem kint próbálsz szerencsét hosszú távon.
2009. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ a 25-öt viszont tudom hogy egy elég nagy túlzás:) ezért tettem "" jelbexDNagyon igazad van.kösy
2009. máj. 14. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem kell feltétlen halasztanod. Ír anyukád egy levelet az igazgatónak, hogy kiköltöztök németországba, és emiatt kéri, hogy téged magántanulóként tartsanak számon. Ha jóban vagy az osztálytársaiddal, az osztályfőnököddel, a többi tanároddal, megkérheted őket, hogy küldjék e-mail-ben a leckét, egyéb tanulni valókat. Te majd félévkor és évvégén mész vizsgázni, az alapján kapod a félévi, ill. évvégi jegyet. Kint (Németo.) akár járhatsz is suliba, ott megbeszélitek, hogy otthon magántanuló vagy, de a nyelvtanulás érdekében haladsz a német osztállyal, csak talán annyira nem lesznek szigorúak veled (felelésnél, dolgozatnál). És amikor otthon vizsgáznod kell, akkor lekopsz :)

Németben általában az angol és a francia a választható nyelvek, így franciául is van esélyed tanulni.

Ha belegondolsz, magyarul nem felejtesz el, a magyar érettségi nem okoz majd gondot, választhatónak felveszed az egyik nyelvet, egyedül a törivel lenne nagyobb gondod, mivel a magyar törit nem hiszem, hogy kint tanítják :) de történelem mindenhol van, a matek mindenhol ugyanúgy működik szerintem :) mármint mindenhol az az eredmény, az mind1 hogy számolsz :P

Gondold át ezt is, így még lehet, hogy 18 évesen érettségit is kapsz :)

2009. máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszy ez egy nagyon jó megoldás:)
2009. máj. 15. 16:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sőt plusz megoldás az is lehetne,hogy olykor webcammal bekapcsolódsz az órákba.Volt egy kislány is aki beteg volt,magántanuló és így "járt" suliba:D
2009. máj. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
51%
Örülj, hogy ilyen jó lehetőségeid vannak, és ne panaszkodj, te újgazdag ...i
2010. febr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ezt eléggé benézted mert rohadtul nem vagyok ujgazdag ha az lennék nem kéne a szüleimnek külföldre menni hogy normális munkájuk legyen amiből mindent ki lehet fizetni...de nem haragszok...
2010. febr. 20. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!