Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban is vannak OKJs...

Németországban is vannak OKJs tanfolyamok? Vagy vmi hasonló pár év alatt elvégezhető?

Figyelt kérdés
hogy keressek rá a neten az ilyesmire? van olyan amit támogat az állam, mint nálnuk az OKJst?köszönöm!!
2011. dec. 18. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Németországban ezt úgy hívják, hogy Ausbildung. Így erre keress rá, pl. a német Wikipedián.


Vannak schulische (iskolarendszerű) Ausbildungok is, ez megfelel kb. a mi OKJ képzéseinkenk, de ezekért neked kell fizetni.

Az Ausbildungok többsége azonban duális rendszerben működik, a tanulókat felveszi egy cég, heti 3-4 napot ott dolgoznak, és heti 1-2 napot pedig iskolában vannak, az elméletet tanulják. 3 évesek általában a képzések, a képzési idő alatt a cégtől fizetést kapnak, a képzés után pedig jó eséllyel maradnak a cégnél normál dolgozóként.


Én pár évvel ezelőtt nagyon szerettem volna egy ilyet csinálni, de külföldiként nagyon nehéz olyan céget találni, aki felvenne téged. Pont azért mert ők döntik el, hogy kit vesznek fel, és bőven van elég német jelentkező is. Majd találtam egy céget, aki felvett volna, (a HP-nél csinálhattam volna rendszergazda ausbildungot Frankfurt mellett), de akkor még a munkavállalási engedélyekkel is korlátozás volt, a munkavállalási engedélyt nem kaptam meg. Végül elkezdtem inkább Magyarországon az egyetemet, és majd pár év múlva újra előveszem ezt a témát, hogy hogyan lehetne Németországba kijutni.


Azt akarom ezzel csak mondani, hogy nagy kitartás és szerencse kell szerintem, hogy külföldiként németországi céget találj, aki téged Ausbildungra felvesz. Vagy pedig német ismerősök.


Esetleg valami logisztikával foglalkozó cégnél nőnének meg az esélyeid, ahol szükség lehet a magyar nyelvtudásodra. De én meg nem akartam egész nap telefonálgatni, így én ezt az irányt nem is erőltettem. Nem tudom, milyen érdeklődési köröd van, vagy milyen területen szeretnél tanulni valamit.


Nem lebeszélni akarlak, csak szerintem ez nem lesz egy egyszerű dolog. :(

2011. dec. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

esetleg a német munkaügyi központ oldalát ajánlom még kiindulópontnak

www.arbeitsagentur.de

és a menüben pedig így navigálj:

Bürgerinnen&Bürger -> Ausbildung -> Betriebliche Berufsausbildung

2011. dec. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak hasonló

van

2018. okt. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!