Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Válaszolnátok nekem ezekre a...

Válaszolnátok nekem ezekre a kérdésekre az amerikai egyetemekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1. Ott is pontokhoz kötött a bejutás?

2. Van államilag támogatott képzés? Akár külföldiek számára is?

3. Melyik egyetemekre a legérdemesebb menni?

4. Melyek a "legjobb" szakok? (itt főként a reál tantárgyakat mellőzőkre gondolok)


2011. dec. 20. 15:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Én sem tudok mindent de rengeteget utána jártam már meg még fogok is mert én is szeretnék kimenni.A tandíj az valami iszonyat drága de egyes egyetemeknél van egy bizonyos támogatás,de nem mindegyiknél ezt meg kell nézni az egyetem honlapján vagy e-mailt küldeni az egyetemnek.Most általában a marketing közgazdaságtan a menő én is ilyesmire szeretnék menni.nagyon humánra nem tudsz menni mert pl újságíró...jó munka de hiába beszélsz angolul annyira nem tudsz jól hogy tudd az ottani nyelv szépségeit kifejezését stb. szóval inkább reálon van nagyobb esély szerintem de persze bármi megtörténhet.És jó minél előbb elkezdeni komolyan utánajárni mert könnyen lelehet csúszni.Külföldi diákoknak szükség van egy Toefl vagy Ielts nyelvvizsgára ,valamelyik egyetemeken mindkettőt elfogadják van amelyiken csak az egyiket ..ezt is meg kell nézni a honlapon,és szükség van egy SAT nevű nemzetközi érettségire..ennek még annyira nem néztem utána de angolul kell érettségizne benne bizonyos tantárgyakból..de nem tudom még hol kell letenni stb. ja és ezeket a nyelvvizsgákat Budapesten lehet megcsinálni Magyarországon belül.És lehetőleg minél jobb egyetemekre érdemes menni persze a tandíj és a bekerülés nehézsége értelemszerűen egyre növekszik az egyetem fokozatával együtt..vannak bizonyos ranglisták ezek nem nagyon változnak.
2011. dec. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!