MIT vagy Caltech?

Figyelt kérdés

Külföldön szeretnék továbbtanulni érettségi után. Mindenképpen a reál vonal érdekel.

Azt nem tudom, hogy az MIT lenne a jobb vagy a Caltech?

Én ahogy néztem kb. hasonló jellegű a kettő.

Ha megvan a felsőfokú nyelvvizsga és letszem a SET-eket, annyi elég?


Előre is köszi...


2012. jan. 12. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Az MIT preztizse azert lenyegesen nagyobb.


Hogy eleg-e? Nyilvan, persze, mi sem egyszerubb, mint vilagszinten top 10-be tartozo egyetemre bekerulni, megy ez mint a karikacsapas..csak valami rejtelyes ombola z eleve a vilagszinten a top-ba tartozo jelentkezok alag 90%-a elverzik feluton. Pedig oly sokan hatalmas penzeket fizetnenek, a tandijon felul is, hogy bekeruljenek, de sajnos ez nem a penzrol szol.


Eleg..e..nem, ..felsofoku kit erdekel..senkit..TOEFL/IELTS, SAT, stb, meg egy baromi utos CV, versenyeredmenyek, stb. Kicsit olvass utanna, kulfoldi forumokon, milyen szintu jelentkezoket vagnak ki csipobol; mert "annyi" nem eleg...


(No offense, de mintha a piripocsi technikumrol beszelnel "annyi eleg", laza bekerules. Meg egy nyomorusagos BME sem errol szol, egy CalTech vagy MIT meg icipiciket mas kategoria...a muszaki intezmenyek ket abszolut csucsa.)

2012. jan. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké, nem gondoltam, hogy gyerekjáték lesz, de mégis azért nem lehetetlen bekerülni.

De aki bekerül, annak annyival jobb oktatást nyújtanak és a megélhetés is szinte biztosítva van, úgyhogy hosszútávon is megéri. Amúgy a próbálkozással nem veszthetünk.

Ami viszont a CalTech mellett szól, hogy az MIT-re a legtöbben phD-re mennek, úgyhogy nem tudom, hogy érettségi után mennyire lenne jó az MIT. Az hogy nehéz, az biztos, de valamit valamiért...

2012. jan. 13. 13:45
 3/5 A kérdező kommentje:
posztgraduális..
2012. jan. 13. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:

A Harvard diakletszamanak 2/3-a is mester vagy doktori kepzesen vesz reszt, ez igy van az Ivy League tobbsegevel is - kiveve a nyilvanvalo Darth.-ot es a Princeton-t.

Okatatast ez kevesbe befolyasolja, ez alapjan egyetemet valasztani...vicces lenne (kivetel talan a Columbia, ami valoban nagyon posztgrad, es klasszikus "college" eleterzest nem ad). A CalTech nagyon pici diakletszammal operal, liberal arts college szintuvel, de barhogyan is legyen, az MIT nagyobb elismertsegnek orvend. De van azert jopar egyetem meg, ami nem csak realiakkal es muszaki dolgokkal foglalkozik, de hihetetlenul eros ezekben is, pl. Stanford vagy Cambridge.


Nem lehetetlen bekerulni, de vilagszinten kell a legjobb 10%-ban lenned+ a bekerult atlag 9%-on belul is max. osztondijat kell kapnod, kb, gondolom. Ehhez pedig ennyi nem eleg...


A neten rengeteg infot talalhatsz, hogy mi kell, milyen teljesitmennyel es redmenyekkel van eselyed bekerulni.

2012. jan. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nemma ***** válasza:

Na? A Caltecre jársz már, vagy netán az MIT-re?

Nem akarok g*ci lenni, de nem hiszem ennyi év után akár a közelébe kerültél volna ezeknek. Ha mégsem, hát dörgöld az orrom alá!

2016. nov. 30. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!