Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az USA-ban hogyhogy létezik...

Az USA-ban hogyhogy létezik "részidős" orvosi képzés?

Figyelt kérdés
Ez az itteni levelezőshöz , estihez hasonlít , lehet mellette dolgozni.Nálunk miért nem vezetnek be ilyet?Tudomásom szerint az osztrákoknál is nagyon rugalmas a képzés és más a felvétel illetve bent maradás is másként (sokkal jobban) működik.

2012. jan. 26. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Kedves kérdező. Talán azért nincsen részidős orvosi képzés itthon, mert egy gigantikus BAROMSÁG! Lehet, hogy az amcsik megengedhetik maguknak, hogy rossz orvosokat képezzenek, de mi nem, náluk egyszerű a helyzet, bejön a beteg és kéri a CT-t, MR-t a különböző drága, és a CT esetében nagyon nem veszélytelen vizsgálatokat. Ezeknek a kiértékeléséhez, nem kell jó orvosnak lenni. A magyar orvos, viszont nem engedheti meg magának ezt a luxust, egyrészt, mert nincs rá keret, másrészt, mert nem játszhat a betegei életével. Az orvosi nem arról szól, hogy dolgozok, aztán esetleg letipegek tanulni egy kicsit! Az egyik legnagyobb szakértelmet igénylő, legnagyobb felelősséggel járó szakma. Ráadásul gyakorlatorientált! Az orvosi nem úgy megy, hogy kinyitod a könyvet, és otthon megtanulod az anyagot, az itt csak egy része a történetnek. A betegágy mellett végzett tevékenységgel mi lesz? Te este keltegetnéd és zavarnád a beteget, mert te akkor érsz rá? Továbbá orvosi mellett te még dolgozni is akarsz? Ez azért luxus. Én örülök, hogy egyáltalán van egy minimális szabadidőm, ez nem bölcsész szak, ahol heti háromszor kell csak bemenni. Itt heti öt nap van tanítás gyakran reggel 8-tól este 6-ig. A vizsgaidőszakban pedig végképp esélytelen lenne dolgozni, mert EGÉSZ NAP tanul az ember másfél hónapon át. Én most karácsonykor és szilveszterkor is tanultam.

Ami pedig az osztrák képzést illeti, bizonyára azért volt pár éve egyetemfoglalás számos városban, mert olyan jól működik a rendszer... Az orvosi arról szól szerencsére, hogy vért izzadsz mire bekerülsz, és vért izzadsz mire elvégzed, és ez így van jól. A részidős orvosképzés, a minőség rovására menne, ez a szakma pedig nem igazán engedheti meg magának, hogy selejtet gyártson. Elég szomorú, hogy erre nem jöttél rá magadtól, és úgy szeretnél elkezdeni, egy orvosit, hogy alapból már az elején nem a tökéletességre, hanem a diploma megszerzésére törekszel.


Egy orvostanhallgató

2012. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Én teljesen egyetértek az előttem szólóval.

Ez a szakma nem az egyszerűségről szól. Itt nem végeznek a hallgatók már csütörtök délután hogy aztán hazautazzanak négy napra, és mocsok sokat tanulnak hogy megkapják a diplomájukat ahogy eddig minden orvos tette. Ezt jelenti orvostanhallgatónak lenni. Amire a legkevésbe van szüksége ennek az országnak, azok a levelezőn végzett orvosok. Én el nem bírom képzelni, hogy oldják meg az osztrákok, biztos tudják mit csinálnak. De szívből remélem hogy itthon nem vezetik be.

2012. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én sem tudom hogy hogyan oldják meg de valamit jól csinálnak.Az egyesült államokban jóval fejlettebb a egészségügy mint itt.Személyesen is láttam belülről egy amerikai kórházat és minden csúcs minőségű fejlett , sehol egy kopott festék vagy szakadt kárpit na de ez csak a köret ami a lényeg hogy az orvosok jóval nyitottabbak és sokkal jobban érdekli őket a beteg véleménye.Magyarországon meg az orvos dönt a beteg hallgat , csendben tűri , ott viszont az orvos egyenrangúként kezeli a betegét és mutat empátiát.Nálunk hol van az empátia?Max ha elmész magánrendelésre és "megveszed" az empátiát.
2012. jan. 27. 16:33
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Hát az hogy fejlettebb az eü az biztos, ezt kár is tagadni. Valószínűleg ezért sincs nálunk ez bevezetve. Mert se technológia, se pénz.

Az hogy az orvosok kedvesebbek, ez is abszolút igaz, nekem is kint élő rokonok meséltek ilyesmikről. Csak amíg ott egy orvosnak napi 10 betege van, és mindenkire közel 1 óra jut, addig itthon annyra kevés az eü dolgozó, hogy egy orvos gyakran napi 50-60 beteget lát el. És ha véletlenül 15 percnél többet szán egy betegre, akkor a többi 20 pattog. Ami mellesleg érthető. Épp csak ez van.


Ez a levelező dolog számomra azért felfoghatalan, mert ahogy azt előttem is írták ez egy nagyon gyakorlatorientált szakma, nekem nincs olyan napom, hogy ne lenne egyáltalán semmilyen gyakorlatom. A levelező képzésen hol és hogy tanulják meg az alavető eljárásokat? Legyen az valsmilyen kutatással kapcsolatos, diagnosztikai, vagy terápiás. Ezt nem lehet tankönyvből megtanulni. Ezen kívül nem tudom hogy a munkát hogy csinálják, én örülök ha aznap még tudok tanulni.


Na mindegy, akárhogyis, nálunk ez a levelező dolog nem hinném hogy működne. Talán majd 20-30 év múlva.

2012. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
és amíg tanultok, miből éltek?
2012. jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"és amíg tanultok, miből éltek?"


Szerencsére a szüleim el tudnak tartani. De ez nem csak rám igaz. Az orvostanhallgatók nagyrésze nem független a szüleitől, mert az egyetem mellett szinte lehetetlen munkát vállalni. Mondjuk az is igaz, hogy nem szórom a pénzt havonta 50 ezerből kijövök.

2012. jan. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szülők tartanak el mindenkit. Én kb. Havi 60 000 - ből jövök ki, plusz kapok ösztöndíjat.
2012. jan. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
értem. tehát az orvosi egyetem továbbra is inkább kiváltság. nekem 17 éves korom óta nem adtak egy vasat sem.
2012. jan. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!