Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában szeretnék egyetemen...

Angliában szeretnék egyetemen pszichogiát tanulni. Hogyan működik a jelentkezés külföldi állampolgárként, milyen dokumentumokra van szükségem? Van e lehetőség pénzügyi támogatást igényelni a tanumányaimhoz, és azt pedig hogyan tehetem meg?

Figyelt kérdés
Próbáltam egyetemek után nézni, de mindenütt horribilis összegű tandíjakba akadtam...
2012. jan. 28. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon szeretnél angol nyelvterületen tanulni, akkor menj Skóciába! Ott is van tandíj, de a skótok kifizetik helyetted és akkor kell elkezdened visszatörleszteni, ha évi 15 ezer fontnál többet keresel. (Azt hiszem, nem vagyok biztos benne.) Az egyetemi helyekért nincs verseny. www.saas.gov.uk
2012. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Skóciában az állam elvileg kifizeti a tandíjat, amennyiben ez lesz az első diplomád, és EU országból származol.

Angliában a tandíjat meghitelezi az állam, és csak 21 ezer Font éves jövedelem után kell elkezdeni visszafizetni. A lakhatást mindenhol te fizeted, és a felvétel tanulmányi eredmények alapján van (UCAS tariffs).

Az érettségit beszámítják, de iskolafüggő, hogy hogy. Több info: [link]

2012. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, h mindenre kapsz EU hitelt UK-ben.Ami nem csak a tandíjat fedezi, hanem a zsebpénzt+rezsit is.
2012. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos már nem, csak ha a tanulmányaid megkezdése előtt 2 évig folyamatosan az Egyesült Királyságban éltél.
2012. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Skóciában az állam kifizeti a tandíjad, amit nem kell visszafizetni - rest of the UK-ben vissza kell. lakhatásra ilyesmire nem vehetsz fel diákhitelt, csak ha 3 évig folyamatosan a UK területén éltél.


felvételihez personal statement meg reference kell az első körben, ez alapján kapsz offer-t második körben számítanak csak az érettségi jegyek, általában 5-ös átlagot kérnek vagy színötöst.


Elsőben én is felvettem a pszichót idekint (Skócia) :) másodikban már nem, maradok a kémia-biológia kombónál. Amúgy felvi.hu fórumon elég sokan vagyunk, akik külföldön akarnak tanulni (Europass-> Jelentkezés külföldi egyetemre), ha bővebb infó kell, gyere át oda :)

2012. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy "kulfoldi diak" Nagy britanniaban nincs. Dijaknal minden egyetemen eleg vilagosan le van irva, hogy van "Home/EU" meg "Overseas" tandijak. Te EU vagy. Gondolom ez nem meglepo..:) Ezert anyit kell fizetned mint a brit allampolgaroknak, es alapbol jogosult vagy brit diakhitelre is, ami fedezi a tandijat. Visazont "rezsi"-t fedezo rendkuvul kedvezmenyes diakhitelre csak akkor vagy jogosult, ha mar minimum 3 eve az Egyesult Kiralysagban elsz.


Tenyleg no offense, de minden intezmenynel es teljres vilagosan le van irva, a tobbire pedig, tudod a google a legpuszibb pajtas ;)

2012. jan. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!