Tanulás, Bécsben?

Figyelt kérdés
Kb egy hete feltettem egy hasonló kérdést, akkor európai országokról érdeklődve. Úgy döntöttem, talán Ausztriába lenne érdemes mennem egyetemre. Elsősorban az építészeti képzések érdekelnének, de informatikus, illetve gépészmérnök is szóba jöhet. Ahogy olvastam, nem nehéz bejutni. Pillanatnyilag németből 91%os középszintű érettségim (előrehozott) és B2 nyelvvizsgám van (bár szívem szerint angolul tanulnék ott. Ahhoz kell külön angol érettségi, vagy elég a nyelvvizsga is?). A fenti képzésekhez milyen egyetemeket ajánlanátok, illetve mik a tapasztalatok? Bármilyen apróság hasznos lehet, előre is köszönöm a válaszokat :)

2012. febr. 6. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Fachhohschule Technikum a legjobb erre a célra.
2012. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Retekszisz ***** válasza:
Milyen a nyelvvizsgád? Amúgy az FH Wien, és a TU Wien is fizetős, máshol meg nem tudsz építészetet tanulni.
2012. márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
TELC van, ha erre gondolsz.
2012. márc. 8. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkoz a második válaszolóval. Nem ért hozzá. A Fachhochschule Technikumnál csak az a regisztrációs költség van amit viszont szemeszterenkénk ki kell fizetni. Az sem annyira sok. Amikor beszéltem velük azt mondták 285 Euró.
2012. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. válaszoló marhaságot mond. TU Wien ingyenes, és a német érettségit elfogadják németnyelv-tudást bizonyító papírként.
2012. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor egyetértünk kedves utolsó.
2012. márc. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!