Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha elvégzek egy alapszakot...

Ha elvégzek egy alapszakot Magyarországon akkor utána van lehetőség a mesterszakot külföldön elvégezni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy az itt tanultakkal felvehetnek külföldi egyetemekre államilag finanszírozott mesterszakra? És egyébként mi a helyzet akkor, ha esetleg addig Magyarország kilépne az EU-ból?
2012. febr. 23. 17:25
 1/7 A kérdező kommentje:
legszívesebben már most külföldre mennék, de nem tudok olyan jól angolul, németül pedig semennyire
2012. febr. 23. 17:27
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Természetesen van erre lehetőség, de mérlegelni kell néhány dolgot.

Egyrészt mint Magyarországon is, van egy bizonyos megfeleltetés szakok között, tehát előferdülhet, hogy különbözeti vizsgát kell tenned vagy plusz tárgyakat kell felvenned a mesterkurzus előtt/mellé. Másrészt ezek általában fizetősek, hiszen az országok általában a saját polgáraiknak finanszírozzák a tanulást. Persze pályázhatsz különböző hazai és külföldi ösztöndíjakra, de ezek nem mindig fedezik a kint élés költségeit (ha nyugatra mész, akkor az többszöröse lehet a magyar költségeknek). Esetleg több ösztöndíjjal viszont még pozitívan is kijöhetsz a dologból. Valamint egyetemek között vannak cserediák programok, ezeknek érdemes utánaérdeklődni.

2012. febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de most is sokan mennek külföldre tanulni alapszakra az itteni törvénymódosítások miatt, tehát ingyenes a képzés európai polgároknak, nem? akkor feltételezem mesterképzés esetében is így van
2012. febr. 23. 18:04
 4/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb külföldi egyetem nem ingyenes, de például Ausztriában EU állampolgároknak igen, ha jól tudom.
2012. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ausztriába és Finnországban az összes egyetem ingyenes. Németországban pedig attól függ meik környéken van. De segítik is a diákokat. Egy közeli ismerősöm most megy ki mesterszakra 55 évesen ausztriában és ingyenes a mesterképzés neki.
2012. febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
van vmi felvi.hu-hoz hasonló osztrák változat, ahol az ausztriai egyetemekről lehet mindent megtudni?
2012. febr. 23. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán csak a különböző egyetemek honlapján vannak fórumok és ott szívesen segítenek is.
2012. febr. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!