Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában az egyetemekre...

Amerikában az egyetemekre egységes teszt (SAT) írásával lehet bejutni, vagy hogy működik ez pontosan?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd felvételizni, igaz, még csak két éve fogok Amerikában élni, de azt hallottam, hogy kell egy SAT tesztet írni, ami angolból és matekból áll, ez most minden egyetemre vonatkozik? Egyáltalán mennyire nehéz?
2012. febr. 24. 05:06
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, jol tudod, altalaban SAT vagy AST tesztet kell megirni, amibol ha teljesited a megadott szintet, akar be is juthatsz. (altalaban 20 pont korul kell) nagyon nehez a teszt, bar en nem irtam meg, a tanarom azt mondta, hogy nem biztos, hogy sikerulne, mivel eleg nagy angoltudast igenyel, nehezebb mint a GT (graduation test) community college-ban nem kernek ilyen tesztet, ott csak egy helyi szintfelmero van, oda 2 evet lehet jarni, kapsz oklevelet, vagy ha csak 2 eves tanfolyamra mesz, akkor onnan munkaba is mehetsz, de ha tovabb szeretnel menni, a jegyeided is atviszik egy egyetemre, ahol befejezheted a sulit, ez egy kiskapu a SAT kerulesere, talan... nekem ezt mondtak...
2012. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen. USA-ban nem elég az érettségi, utána még egy 2 éves képzés kell, és SAT vizsgázni. ez úgymond a felvételi,és minden egyetemre kell
2012. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor onmagaban a legbrilliansabb SAT (+ami meg kell) pontok sem elegek, nyilvan egyeteme valogatja, mi kell a bejutashoz. Nezz szet a collegeconfidential-on, alegnagyobb tovabbtanulasi forum az Allamokban. Tobb topicot nyitnak azza, hogy felsoroljak, hany pont, mibol mi, milyen extra tevekenysegeket csinalnak, es hova szeretnenek bejutni. Minimalis tampontot ad, mi merre.
2012. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Tényleg annyira nehéz az angol része? Akkor azt főleg az angol anyanyelvűek tudják megcsinálni. Viszont azt nem értem,hogy mi az,hogy érettségi nem elég? Egyetem után 2 évig mit kell csinálni? Tehát legalább 2 évig nem mehetek egyetemre? Ezt nem igazán értem. Én nem vagyok olyan szinten angolból, mint egy anyanyelvi nyilván.
2012. febr. 27. 01:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Erettsegit nem is kerik, konkretan... (a rendszer teljesen mas).
2012. márc. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem mindenhol kérnek SATot!

Az csak az amerikaiaknak van!!!!

Szerintem érdeklődd meg az adott egyetemtől ahova menni szeretnél,hogy pontosan mi kell.(a legtöbb helyen elég a TOEFL nyelvvizsga és az érettségi)

2012. márc. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!