Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha külföldön szeretném folytat...

Ha külföldön szeretném folytatni a szakközépiskolai tanulmányaimat, milyen lehetőségeim vannak? Illetve hogy kezdjek hozzá? Minden tapasztalatra kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel olyan, hogy szakközépiskola a legtöbb országban nincs, így ezta tanulmányt ne tudod folytatni. Általában van real- és humán középiskola. Először válassz országot és utána nézd meg az ottani iskolarendszert.
2009. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Oda kell koltoznod, ez eddig tiszta sor. De mivel feltetelezem kiskoru vagy, egyedul ezt nem teheted meg. Ha veletlenul van kint valami rokonod, aki be is fogadna es eltartana, akkor talan, de az elethez (utikoltseg, szorakozas, tankonyvek, tanszerek stb.) sok penz kell mindenutt, magyar penztarcahoz kepest foleg. Szoval nem art, ha penzes vagy. De ha mar az vagy, akkor erdemesebb cserediakkent menni, mondjuk az YFU-val (Google a baratod).
2009. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt is érdemes meggondolni, hogy hová mész, mert ha Magyarországon akarod befejezni a középiskolai tanulmányaidat, akkor a legtöbb országban eltöltött időt nem fogják figyelembe venni vagy osztályozó vizsgát kell tenni. Nekem vannak ismerőseim, akik 1-1 évet jártak USA-ban meg Olaszországban gimibe. Nem vették figyelembe Magyarországon, így egy évvel tovább jártak. Miért nem inkább utána mész ki? Sokkal egyszerűbb lenne pl. főiskolára kimenni, mint most megbonyolítani a már megkezdett középiskolai tanulmányaidat. Nem egyszerű dolgok ezek, hidd el, én is átmentem külföldre suliba, és rengeteg papírmunkával jár meg sok idő elintézni!
2009. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak..


Fősulira mentél, vagy középiskolába? Ha középsuliba.. akkor mesélj egy kicsit, légyszíves.. : )

2009. jún. 9. 13:02
 5/6 anonim válasza:
Nekem a fiam jár Angliába suliba és jövőre érettségizik...teljesen más az oktatás mint otthon...
2009. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszoló vagyok: én egyetemre jártam külföldön. 3 diplomát csináltam meg Amerikában. Nem mentem volna középsuliba, mert csak elvesztettem volna egy évet. Én semmi értelmét sem látom főleg azért, mert a középiskolás papírt semmibe sem fogják nézni egyébként sem, ha mész főiskolára. Meg amúgy is. Pl. USA-ban szerzett középiskolai bizonyítvány = 0 Mo-n. Diploma viszont többet ér, mint a magyar. Egyébként külföldön a középiskolás tanulmányokért is fizetni kell, nem is keveset, ha a szállást és étkezést is belevesszük... nyelvtanulásnak viszont jó egy év vagy fél év középsulis idő külföldön vagy ha nem lenne pénzed külföldi egyetemre. Erre tényleg tökéletes, csak arra fel kell készülni, hogy van mindenből osztályozó vizsgát tetetnek, mikor visszamész Magyarországra vagy sehova nem számít majd az az éved alapból.
2009. júl. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!