Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Magyarországon szeretnék...

Ha Magyarországon szeretnék tovább tanulni akkor kötelezö matekból érettségiznem?

Figyelt kérdés
Szlovákiában élek és szeretném Magyaron. folytatni a tanulmányimat. Itt nálunk kötelezö a magyar, szlovák és idegen nyelv érettségi vmint 1 választott tantárgy, ezért szeretném tudni, hogy mit válasszak....
2009. jún. 7. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Igen, a matekot kérik a felvételin.
2009. jún. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom számít-e, de nálunk 5 tárgy kötelező (magyar, matek, történelem, nyelv és egy választott)
2009. jún. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Matek a felvételi tárgyad? Tehát azt fogják nézni? Ha nem, akkor szerintem nem kell matekot választanod. Szerintem van egy rendszer arra, hogy nálatok hogy számolják a pontokat, mert neked akkor eleve kevesebb lenne, biztos, hogy van rá valami...OM-től kérdezd meg. Hátha találsz valamit a honlapjukon is: www.om.hu
2009. jún. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
2009. jún. 9. 16:07
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb szakon történelem, matek, magyar és választott nyelv közül választhatsz, azt veszik figelembe. Szerintem kell érettségizned magyarból, matekból, történelemből, idegen nyelvből és választott tantárgyból (ez lehet szlovák). Így csak a matek és a történelem a plusz..
2009. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az tuti,hogy nehezebb nekünk bejutni a Mo-i fősulikra,egyetemekre,mert másképp számolódnak a pontszámok.Viszont az hülyeség,hogy matekból kellene érettségizned.Minek,ha nem mész reál beállítottságú szakra?Tájékozódni kell,hogy mely szakokra milyen érettségi követelmények vannak.Ha viszont valamennyire be akarod biztosítani magad,akkor plusz pontokért van lehetőséged emelt szinten érettségizni Magyarországon ,mivel nálunk eltörölték az A,B szintet és csak úniós B maradt,amit Magyarországon középfoknak számítanak.
2009. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!