Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van-e más országokban olyan...

Van-e más országokban olyan hallgatói szerződés, amely szerint a diákoknak bizonyos időt az adott országban kell dolgozniuk a diploma megszerzése után?

Figyelt kérdés
Más szóval van-e akár közelítő nemzetközi példa arra, amit a kormány most bevezetett: a lediplomázás után számított 20 éven belül a képzés idejének dupláját le kell dolgozni itthon.
2012. márc. 1. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
De mi köze magyrországnak más országok rendelkezéseihez.Ha egyszer a közösség pénzén tanul akkor ne vigye más országba.
2012. márc. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de rengeteg helyen úgy működik, hogy alapból fizetős az egyetem. Nincs ám olyan, hogy nincs pénzed, és az állam kifizeti...

És bizony a szülők a gyerek születésétől gyűjtögetnek a busás kis tandíjra. Ha vkinek nincs pénze, akkor max vmi ösztöndíjjal kerülhet be, de az is olyan, hogy vmi cég vagy vállalkozás vagy vmi kifizeti neki, de akkor utána megy is oda a gyerkőc.

Legalábbis tudtommal máshol ez elég bevett szokás.


Nem a hallgatói szerződéssel van itt a probléma, hanem azzal, hogy

1. nincs elég munkahely

2. szánalmasak a fizetések


Jogos elvárás lenne, ha azt mondanák, hogy jó, suli után kapsz munkát ennyi meg ennyi (normális!!!) fizetéssel, és akkor fizetjük a tandíjad...

De így baromira nem az.

2012. márc. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nincs ilyen máshol

[link]

2012. márc. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Végig gondoltátok már magát a törvényt? A lényeg ,hogy 20 éven belül kell ledolgoznod a képzési időd dupláját. Magyarán egy 5 éves képzés után kimehetsz egyből külföldre dolgozni akár 10 évet is. A kinti fizetésekből 10 év alatt röhögve kiköhögöm a képzésem árát. Így már teljesen logikus és jogos a dolog. Nem értem miért kell ekkora hisztit csapni. Hiszen nem kel 1 percet sem itthon dolgozni ha nem akarsz, elég ha kint összespórolod a képzésed árát.
2012. márc. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Kedves Utolsó, fogadjunk, hogy te az állam pénzén tanultál még jóval a röghöz kötés előtt :D
2012. márc. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Ez egyike a kormány azon kevés intézkedésének amivel egyetértek... Nemzetközi példa arra van, hogy magas tandíjat kell fizetned normális oktatásért.
2012. márc. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Teljesítményalapú ösztöndíjrendszer kialakítása sokkal job lenne minden szempontból, mint ez.


A legjobbaknak ingyenes, a legrosszabbaknak teljes költség fizetése, akik közte vannak, azok meg az arány alapján fizetnek.


csak hát ugye ehhez egy külön rendszert kéne kidolgozni. Így meg csak összedobnak egy szerződést, azt mondják 2x annyi időt itt maradsz és probléma megolva.

2012. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy vita alakult ki köztetek a hallgatói szerződésről, de nekem nem ez volt a célom. :) (Az intézkedés egyébként szerintem sem túl drasztikus, és van erkölcsi és gazdaságpolitikai megalapozottsága is, de az, hogy EU-tagok vagyunk, bonyolítja a helyzetet.)

Anyaggyűjtés céljából tettem fel a kérdést, konkrétan össze kell szedjem, hogy milyen országokban van ilyesfajta hallgatói szerződés. Szóval aki tanult külföldön és találkozott ilyennel, vagy pedig biztos benne, hogy az égvilágon máshol nincs ilyen, az kérem írjon.

2012. márc. 1. 13:24
 9/9 BKRS ***** válasza:

Kotelezorol nem hallottam, de lehetosegrol bizonyos esetkben igen:

pl ha az USA-ban szerzel MS fokozatot, akkor ha kersz, kapsz utana egy 1 eves munkavallalasi engedelyt minden kulonosebb macera nelkul.


Az mondjuk sok helyen tipikus, hogy kemenyen fizetni kell a tanulasert, de ezeken a helyeken vannak jo osztondijak is, meg itt pl az amerikai felsooktatas nagy hasfajasa az, hogy ha egyszer ilyen draga az oktatas akkor miert sokkal jobb azokban az orszagokban ahol ingyenes. Ugy tunik az oktatas minosege es tandija nincs kozvetlen osszefuggesben.

2012. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!