Egyetemi rangsorok?

Figyelt kérdés

Külföldi egyetemek rangsorára lennék kíváncsi, leginkább informatikai, műszaki tekintetben, de a többi is érdekel.

Akár egész világra, akár külön-külön országokra.


Ami kifejezetten érdekel:

-Anglia

-USA

-Németország

-Ausztrália

-olyan egyetemek, ahol lehet angol vagy német nyelven tanulni


2012. márc. 26. 20:06
 1/10 Retekszisz ***** válasza:

Informatika: MIT, Stanford, Cambridge, UCB, Harvard, Oxford, Caltech, UCLA, CMU, Toronto.

A USnews szerint ők az első 10.

2012. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
MIT tuti első de oda nem egyszerű bekerülni a főszakjukra .p
2012. márc. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom ne csak a rangsort nézd. Érezd is jól magad az egyetemen hiszen több évig oda fogsz járni és nem tudsz jó eredményeket elérni ha nem szereted azt amit csinálsz és ahol csinálod. Egyikk ismerősöm úgy járt hogy bejutott fölényel az Oxfordban, de az emberek nem fogadták be így egyre inkább rontott. Pszihológus mondta hogy amiatt rontott. Tehát inkább azt nézd hol éreznéd jól magad.
2012. márc. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem kell nekem elit egyetem, de külföldön nézelődök, az okokat ha valakit érdekel, leírom, mert eléggé prózai.

Olyan kell, amiről el lehet helyezkedni. Nem mindegy, hogy USA-ban pl milyen egyetemet végzünk van elit, van jó(nekem ez is megfelel), és van olyan, amit fölösleges.

Ebben jönne jól egy bő rangsor, vagy akármi más tapasztalat.

2012. márc. 27. 16:24
 5/10 A kérdező kommentje:

Esetleg a különböző sportösztöndíjakról is írhatna valaki, ha van tapasztalata. Focizom, nem is rossz szinten, igaz, ha kéne sokat tudnék fejlődni egy év alatt a hiányosságaimban, most azért heti 1-2 edzéssel plusz 1 meccsel nehéz.

De ha lenne komoly cél, akkor a fizikumomon(leginkább robbanékonyság, és gyorsaság), sokat javítanék, mert mindenki szerint nagyon okosan játszom, jól látok a pályán.

Nem lenne szerintem reménytelen, ha lenne miért csinálni.

2012. márc. 27. 17:01
 6/10 anonim ***** válasza:

"bejutott fölényel az Oxfordban" - a ragozasan kivul ezt hogyan lehet? "Folennyel bejutni"? :D Ez nem magyar pontszamolosdi, hogy 135 pont kell, es nekem volt 149...


Ranglistakhoz: harom nagy es elismert egyetemi vilagranglista van, nem tobb, nem kevesebb. Mindharom mas dolgokra fokusal jobban, mas elemeket domborit ki, de olyan iszonyatosan orbitalis elteresek nincsenek - olyan nem mfordul elo, hogy valami az egyiknel 6, a masiknal 46.-ik.


[link]


[link]


[link]


Mindegyiknel elerheto targyi bontas is, muszaki, informatikai reszekre is.

2012. márc. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor aláírta a papirokat mondták nekik hogy ővé volt az egyik legjobb eredmény.
2012. márc. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Retekszisz ***** válasza:
Ezt minden felvettnek mondják...amúgy focira biztos, hogy USÁban nem kapsz ösztöndíjat.
2012. márc. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Miért? Találtam is egy listát, ahol az amerikai egyetemeket felsorolják, ahol van foci ösztöndíj(soccer).

Csak nem tudom, milyen szint van egy jobb egyetemen, mert nekem egyelőre ez a megy 1/b ez ideális, fejleszthetném megye 1 tetejére 1 év alatt, mint leírtam. De szerintem ez is kevés.

Mind1 igazából, szeretem Magyarországot, felfognak venni itt is, csak gondoltam körülnézek egy picit

2012. márc. 28. 21:38
 10/10 anonim ***** válasza:

"Amikor aláírta a papirokat mondták nekik hogy ővé volt az egyik legjobb eredmény."


Eredmeny...? Furcsa szohasznalat, leven az 'eredmenyek' pusztan a jelentkezeshez kellenek, aztan van(nak) meg az interju(k) is, ha a jelentkezes maga volt eleg eros ahhoz, hogy behivjak interjura. Az egyik legjobb hol; a komplett egyetemen vagy a college-ben ahova felvetelizett? Lehet igy volt, de ilyesmit nem szoktak mondani kb. soha; januar elejen kiertesitenek, ha igen, akkor megadjak meg mit kell teljesitened. De korbetapsolni nem szoktak...

2012. ápr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!