Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lenne lehetőség külföldön...

Lenne lehetőség külföldön megcsinálni az msc-t?

Figyelt kérdés

jelenleg az Óbudai Egyetem gépészmérnök karára járok (Bánki), de gondolkodtam rajta, hogy miután itt végzek, akkor valahol kint csinálnám a mester képzést. Nem azért, mert itthon olyan rossz lenne vagy valami, de én szeretnék minél előbb szabadulni ebből az országból.

A kérdés, hogy melyik országban lenne erre lehetőség? Gondolom ott ahol ugyanolyan bolognai rendszer van mint nálunk.

Illetve, hogy akkor kéne-e fizetni tandíjat, vagy ez is ország/iskola függő?



2012. ápr. 10. 19:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Bar jelentos reszben a brit rendszerrol mintaztak, pl. Nagy britanniaban nincs bolognai rendszer - igaz ez problemat nem okoz. De pontosana bolognai rendszer miatt, kb. hasonlo kepzesi rendszert talalsz mindenhol, kissebb helyi valtoztatasokkal. Tehat az EU-n belul kb. mindenhol van lehetoseg MSc-t csinalni.


Tandij orszag, nem iskolafuggo (nagyon keves kiveteltol eltekintve) azonban mig a BSc a legtobb orszagban ingyenes, a mesterkepzes mar nem feltetlenul. Eloszor el kell dontened melyik orszagban nezelodsz, majd megnezni milyen egyetemek kerulnek szoba (hova van realis eselyeed bejutni - eros, gyenge, stb), aztan kepzeseket vegigfutni, stb.

2012. ápr. 15. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!