Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tanulhatnék Angliában...

Hogyan tanulhatnék Angliában államilag finanszírozott egyetemen?

Figyelt kérdés

Elsősorban a családi körülményeim miatt nem szeretnék itthon maradni, és amúgy is később külföldön szeretnék élni és dolgozni. Hallottam ösztöndíjakról, de nem tudom hogy pontosan melyiket kellene megpróbálni. Egyébként szakközépiskolában tanulok, 4,8 az átlagom és két középfokú nyelvvizsgám van(angol, német),+ német előrehozott érettségi, de majd szeretném angolból a felsőfokút is letenni, mivel ezzel szeretnék továbbmenni. Csak az anyagi körülményeim szabnak határt a tanulásnak :S Ezért szeretnék valami ösztöndíjat elnyerni, ami finanszírozza a tandíjat. Talán valamilyen orvosira szeretnék menni, pl. a pszichológia szakkal mennyire lehet elhelyezkedni Angliában? Vagy tudnátok ajánlani valamilyen keresett szakmát? Milyen tantárgyakat vesznek figyelembe, vagy miből tegyek érettségit? Igazából még 3 évem van a szakközépből, de már szeretnék tájékozódni és ennek megfelelően tanulni..

Köszönöm a válaszokat!


2009. jún. 28. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gimi után nem fognak finanszírozottra felvenni, ösztöndíjak se nagyon vannak.

Végezz el 1-2 évet itthon, esetleg végezd el az alapképzést és akkor pályázz ösztöndíjra. Akkor már többet találsz.

2009. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Angliában nagyon sok a beteg gyerek, így szükség van gyógypedagógusokra. Keresnek tanárokat is, leginkább matek, általános szakokra. Tanulnak kint németet, lehetsz német tanár is, esetleg még tanulj franciául és spanyolul, más nyelvek nem igazán jellemzőek. Orvosok, hát kint inkább arab orvosok vannak, bár biztos van szükség szakemberre (fogorvos, állatorvos, gyerekorvos).

Fizikai munkás is kell. A válság miatt kevés munkahely van, de te még úgyis sokára végzel, addigra realizálódik a helyzet.

Taulj jól, sajátítsd el az angolt felsőfokon, tanulj még nyelveket. Menj itthon egyetemre-főiskolára, ha felvesznek államilag támogatottra, akkor jóformán nem is kell fizetned, majd idővel ki tudsz menni 1 félévre, ott tapasztalatokat, kapcsolatokat szerezhetsz. Vagy menj ki családokhoz, ingyen végezheted a tanfolyamot, kapsz zsebpénzt, de 3-6-12 hónapot le kell húznod 2-4 hét szabival. De nagyon hasznos.

Sok sikert

2009. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem kötekedés, csak megjegyzendő: a pszichológiai nem orvosi tudomány, hanem bölcsészet. A pszichológusokat bölcsészkaron képzik, nem az orvostudományin. A pszichológusok nem orvosok, csak ha van "társított orvosi szakuk", azaz két egyetemet/kart végeztek, melyből az egyik a bölcsész a másik az orvosi.
2009. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Irok egy nagyon hasznos, segitokesz oldalt neked, kerdezhetsz is toluk es 3 napon belul valaszolnak.

Nagyon sok linket kuldenek, es az oldalukon is olvashatsz.

euvonal.hu tedd fel nekik a kerdesedet!

Angliaban elek, es epp egy egyetemista srac lakik a szomszedunkban. Egy olcso szobat berel, es havonta kap penzt az egyetemtol. Amikor nincs vizsgaidoszaka akkor pedig dolgozik. Neki Kanada kozelebb lett volna az eredeti lakhelyehez, megis Londont valasztotta a tamogatasok es a magas egyetemi szinvonal miatt. Azt mondta, itt olcsobb neki egyetemre jarni mint Kanadaban.

Hasznald az angol google-t is google.co.uk

Sok sikert!:)

2009. jún. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha beirod az angol google-ba hogy university in London akkor minden egyetemrol olvashatsz, mi hogy mukodik, es irhatsz nekik is, kerdezhetsz toluk e-mailben is.

Amit meg tenni tudsz, hogy a kozepsuli utan kijossz egy evre, vagy fel evre baby-sitternek, au-pairnek, es belerazodsz a kinti eletbe. Londonban konnyebben utana jarsz az egyetemnek mint Magyarorszagrol intezni ezt.

2009. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!:)
2009. jún. 29. 17:13
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Én úgy tudom, hogy Angliában nincsen államilag finanszírozott egyetem... Bár lehet ez hülyeség, de barátnőm (Londonban él, meg ott is jár egyetemre) mintha valami ilyesmit mondott volna. Ösztöndíjat meg csak úgy tudsz elnyerni, ha itthon elkezdesz fősulira járni, megvan a 3 féléved, és erasmussal, vagy egyéb ilyen "csereprogramos" cuccal kimész egy brit egyetemre, de az is csak egy félév. Nagyon sok pénz kell ahhoz, hogy külföldiként valahol lediplomázhass, bár semmi sem lehetetlen, meg az okos, szorgalmas emberek "jutalma" az ösztöndíj! (én így tudom a dolgokat, lehet, hogy nem így van mégse, akkor SORRY!!!)


Egyébként gondold meg jól, hogy tényleg kell e az a diploma, mert én most 3adévesen döbbentem rá, hogy a szakomra "nincs szükség", pontosabban van, de nem annyi emberre van szükség, mint ahányan végzünk, és az kap munkát, akinek van ismerőse... Már bánom, hogy 3 évet "elpocsékoltam" az életemből, de a szüleim erőltették, hogy diploma, diploma, diploma (igen, jól hangzik, hogy van diplomám, de mit kezdjek vele, ha nem kapok munkát?) Na, bocsi ez már nem ide tartozik, ne haragudj, hogy így lekalandoztam!


Sok sikert!!! (ui.: ha gondolod, megkérdezhetem barátnőmet, hogy pontosan hogy zajlik a felsőoktatás Angliában!)

2009. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ird be a google.co.uk-ba hogy UK government grant for studying.

Sok sikert!:)

2009. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
12:57-es.. jó lenne, csak hogy tisztában legyek a dolgokkal!:) köszi!
2009. jún. 30. 16:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy minden egyetem és főiskola sok sok pénzbe kerül, kivétel az ápoló(nő) képző, mivel az nagyon is hiányszakma. Erre támogatást az NHS ad, ami a Nemzeti Egészségügyi Szolgálat. Az összes állami kórház az ő kezükben van. Feltétel, a min. 3 év angliai tartózkodás, perfekt nyelvtudás és szakmai (képesítés nélküli ) gyakorlat. Ha már ápoló vagy, esetleg tovább is léphetsz az orvosi pálya felé, de ebben nem vagyok biztos.

Sok sikert!

2009. júl. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!